Bohuslav Svoboda ocenil citlivou rekonstrukci prostoru kulturního centra s knihovnu Velký mlýn, ale také aktivity, které jsou zde veřejnosti k dispozici. „Už dlouho jsem neviděl tak příjemné a inspirativní místo, kde si může odpočinout každý – od batolat po seniory,“ řekl primátor hlavního města Prahy.

Politici se také snažili najít cestu, jak udělat Prahu 8 bezpečnější, jak podpořit kulturu a jak vypadá rozvoj bydlení i možnosti volnočasových aktivit.

„Pana primátora jsme v Praze 8 rádi uvítali, probrali jsme všechno možné, jak problémy, tak pozitiva naší městské části. A očekáváme od pana primátora dobrou spolupráci, pomoc v některých věcech a samozřejmě jsme si také řekli, v čem si můžeme být vzájemně prospěšní,“ zhodnotil starosta městské části Praha 8 Ondřej Gros.

Primátor Bohuslav Svoboda také navštívil zrekonstruovanou přístavbu budovy v Balabánově ulici v Kobylisích, kde dlouhodobě sídlí Obvodní ředitelství Praha 8 Městské policie hl. m. Prahy a která je svěřená do správy městské části Praha 8.

„Nejčastěji řešíme oznámení od občanů, přestupky v dopravě a podobně. Jsme v mírném podstavu, ale zároveň jsme moc rádi, že máme funkční prostory, kde můžeme plnohodnotně pracovat,“ doplnil ředitel Městské policie Praha 8 Luděk Vaníček.