Návštěva byla tradičně zahájena na radnici městské části. Primátor si v doprovodu starosty Prahy 12 Vojtěcha Kose a dalších zástupců úřadu prohlédl novou moderní a architektonicky zajímavou radniční budovu, která byla v Modřanech dokončena teprve nedávno.

Následoval přesun do blízké, nově otevřené MŠ Mydlinky a poté do Komořan, kde je plánována výstavba nové rezidenční čtvrti a tramvajového spojení v místech nyní již nefunkční nákladní vlakové odbočky. Dalším plánovaným projektem je výstavba ZŠ Komořany, pro kterou už je vybraný pozemek.

„Praha 12 je rychle se rozvíjející městskou částí, kde v poslední době vznikla řada nových projektů a další se chystají. To je dobrá zpráva i vzhledem k tomu, o jak lidnatou část metropole se jedná,“ okomentoval návštěvu primátor Bohuslav Svoboda.

Poté následovala zastávka u silničního tahu D0, kde se chystá napojení na Městský okruh. V Točné se pak probíraly plány na nové náměstíčko, závěr patřil zastavení v Cholupicích, kde se buduje nový přivaděč kanalizace.

„Vážíme si návštěvy pana primátora a jeho podpory při realizaci našich projektů pro lepší Prahu 12,“ řekl k návštěvě starosta městské části Praha 12 Vojtěch Kos.

Návštěva Prahy 12 byla další v řadě, které Bohuslav Svoboda v souladu se svým slibem absolvuje po svém návratu do primátorského křesla. Další budou následovat v nejbližší době, příště primátor navštíví Prahu 2.