Program primátora Zdeňka Hřiba na 16. listopadu:

9:30 hodin – sázení stromů v Šárce: Pražský primátor Zdeněk Hřib společně s předsedou České pirátské strany Ivanem Bartošem vysadí stromy u příležitosti státního svátku.

Místo: Hradiště Šárka (za hrází), Praha 6

 

12:00 hodin – slavnostní zahájení výstavy fotografií Praha 1989: Primátor Zdeněk Hřib slavnostně zahájí venkovní výstavu fotografií Jana Šibíka zachycujících osudové okamžiky dějin před třiceti lety a pronese proslov k oslavám výročí sametové revoluce. Akce se zúčastní autor fotografií Jan Šibík. Na úvod události primátor vztyčí státní vlajky na stožáry před budovou Městské knihovny v Praze.

Místo: Mariánské náměstí, Praha 1

Odkaz na událost: https://www.facebook.com/events/645173132684687/

Tisková konference pro novináře, možnost individuálních rozhovorů

Program primátora Zdeňka Hřiba na 17. listopadu:

8:00 hodin – zapálení svíčky u pietní desky 17. listopadu: Primátor Zdeněk Hřib společně s představiteli hl. m. Prahy položí květinu a zapálí svíčku u pamětní desky 17. listopadu, která symbolicky připomíná události roku 1989.

Místo: Národní třída, Praha 1

Prostor pro novinářské dotazy

 

9:00 hodin – účast na pietním aktu u Hlávkovy koleje: Primátor Zdeněk Hřib symbolicky v rámci pietního aktu uctí památku padlých studentů při tragických událostech roku 1939.

Místo: Jenštejnská 1966/1, Praha 2 – Nové Město

Prostor pro novinářské dotazy

 

10:45 – 12:00 hodin – Sametový brunch: Primátor Zdeněk Hřib se zúčastní neformálního setkání s veřejností a aktivními účastníky Festivalu svobody.

Místo: Národní třída, Praha 1

 

13:15 hodin – Korzo národní: Účast primátora na hlavním pódiu při hymně České republiky v podání operní pěvkyně Dagmar Peckové.

Místo: Národní třída, Praha 1

 

17:00 hodin – projekce a světelná instalace na domech v ulici Národní třída: Primátor Hřib se zúčastní projekce a světelné instalace na domech v ulici Národní třídy, kde budou prezentovány příběhy spojené s výročím sametové revoluce.

Místo: Národní třída, Praha 1

 

18:45 hodin – účast na Koncertu pro budoucnost

Místo: Václavské náměstí

 

Program může být ještě upraven.