„Chci se s Pražany setkávat osobně. Zajímá mě, co je trápí a jak jim můžeme pomoci. Ráda bych, aby se magistrát otevřel lidem, protože právě pro ně by tu měl být především,“ uvedla k projektu Otevřená radnice primátorka Adriana Krnáčová.

Jedno takové setkání se uskutečnilo i včera, kdy na magistrát dorazili čtyři zájemci. Diskuse se vedla například o odstranění chátrajících autovraků v pražské ulici, představení Památníku obětem totalit, představení návrhu na konferenci o územním plánování zástupci časopisu Stavba či o možných formách spolupráce s Pražským parlamentem mládeže.

„Těší mě, že občané mají o vypsané termíny zájem a že chtějí se mnou diskutovat o nejrůznějších problémech, na které se snažíme najít ta nejlepší možná řešení. Dozvěděla jsem se například o autovracích v ulici, o kterých jsme neměli tušení. Okamžitě požádáme správce komunikací, na kterých se tyto vozy nacházejí, aby obeznámil jejich majitele, že mají 30 dní na odstranění. Kromě toho jsem ráda, že mi byl představen Památník obětem totalit, který už má konkrétní rysy a bude umístěn v zahradě Ztracenka. Co se týče finanční podpory konferencí, jedinou možností jsou granty vypsané hlavním městem Prahou, ráda však osobně zaštítím nějaký konkrétní workshop či seminář,“ řekla ke včerejším schůzkám Krnáčová.

Zmíněný projekt se zobrazuje na webových stránkách www.praha.eu jako kalendář, kde se každý občan může přihlásit na vyhlášené termíny a osobně se setkat s primátorkou hlavního města. Ten, kdo bude chtít přijít, zvolí si ve své „přihlášce“ téma diskuze a následně obdrží odpověď na přijetí jeho žádosti na jím zvolený e-mail.  Po schválení požadavku dostane další e-mail s potvrzením schůzky a místem konání.