Pilotní projekt Praha-elektromobilní brzy završí třetí měsíc od vyhlášení. Přestože je pro letošní rok zaměřen zejména na testovací provoz elektromobilů pracovníky Magistrátu hlavního města Prahy (MHMP) a jím zřizovaných organizací, partnery se mohou stát i vnější subjekty. Vedle soukromých osob se již do projektu zaregistrovalo několik firem, mezi něž od čtvrtka 9. června patří i společnost Siemens.

Siemens ohlásil vstup do projektu zapojením svých dvou dobíjecích stanic, které uvedl do provozu u svého sídla v ulici Siemensova v pražských Stodůlkách a nabídl je veřejnosti k bezplatnému užívání. Zároveň se zavázal poskytovat data z provozu dvou firemních elektromobilů Citroën C-Zero.

Spolupráce mezi pražským Magistrátem a Siemensem Česká republika byla završena podpisem Dohody o partnerství, kterou ve stejný den podepsal Ing. Josef Pavlík, ředitel Odboru ochrany prostředí MHMP, a jednatelé Siemensu Česká republika Ing. Eduard Palíšek, Ph.D., MBA a Dipl.-Kfm. Rudolf Fischer.

„Těší nás, že velké světové firmy neberou pražský projekt elektromobility na lehkou váhu a svůj zájem projevují například nasazením nejvyspělejší infrastrukturní techniky,“řekla Andrea Vlásenková, předsedkyně Výboru životního prostředí Zastupitelstva hl. m. Prahy a současně koordinátorka projektu Praha-elektromobilní. „Vzhledem k omezenému dojezdu elektromobilů je v současnosti každý přírůstek do infrastruktury dobíjecích stanovišť velkým přínosem. Umístění stanic poblíž stodůleckého sídliště může navíc motivovat místní obyvatele, kterým se nedostává možnost mít vlastní garáž se zásuvkou a přitom by si chtěli ekologický elektromobil zakoupit,“ dodala Vlásenková.

„Elektromobily již nejsou budoucností, ale staly se přítomností, a proto musí vzniknout hustá síť nabíjecích stanic kompatibilních se všemi typy elektromobilů. Je logické, že jako dodavatel elektromobilních technologií a výrobce nabíjecích stanic, stojíme u zrodu tohoto nového tržního segmentu,“říká Eduard Palíšek, generální ředitel společnosti Siemens v České republice, a dodává: „Nabíjecí stanice jsou malou ukázkou z našeho kompletního technologického řešení, které jsme schopni městům nabídnout v oblasti modernizace infrastruktury a především v rámci jejího celkového a efektivního řízení.“

Více informací o projektu a možnosti zapojení: www.praha-elektromobilni.cz

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Již 120 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Vytváří 10,5 tisíce pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2009/2010 obrat 30 miliard Kč. S objemem exportu, který dosáhl 17 miliard Kč, se Siemens v České republice řadí mezi největší exportéry. Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je přes 160 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a mezinárodní působení. Siemens AG je největším poskytovatelem technologií šetrných k životnímu prostředí, které dosahují 28 miliard EUR – tedy více než třetinu jeho celkového obratu. Ve finančním roce 2009/2010 dosáhl Siemens obratu 76 miliard EUR a zaměstnával zhruba 405 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz a http://www.siemens.com

 

 

V Praze 13. 6. 2011