„Jedná se o tři užitkové silniční elektromobily EVC R3 elektrik postavené na platformě vozidla Škoda Roomster a parkový elektromobil ALKE ATX 200, které jsou zapůjčeny bezúplatně na dobu neurčitou,“ uvedl radní hl. m. Prahy Radek Lohynský s tím, že uživatelé nových elektromobilů byli vybráni podle předchozího zájmu o spolupráci na poli elektromobility.

Silniční elektromobily převzaly Střední škola COPTH Poděbradská, Praha 9, Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy v Praze 8 a Domov pro seniory Praha 4 - Háje. Užitkový parkový elektromobil ALKE ATX 200 budou mít k dispozici Lesy hl. m. Prahy.

Technické údaje k uvedeným elektromobilům uvádíme v příloze této tiskové zprávy.

„Jen vloni při úvodní pilotní části projektu bylo během třiceti tisíc testovacích kilometrů ušetřeno na pohonných hmotách 125 tisíc korun a nebylo vyprodukováno 5 tun kysličníku uhličitého. I tato zatím na pohled malá čísla naznačují, o jaké hodnoty půjde při dalším rozšíření čistého automobilismu,“ dodal Lohynský.

Projekt Praha elektromobilní odstartoval díky usnesení RHMP č. 300 ze dne 15. 3. 2011, kdy Praha se jako první středoevropská metropole začala s rozvojem elektromobility. Do pilotní fáze se zapojily městské části i městské organizace a bylo zatím vybudováno 11 dobíjecích stanic.

Podrobnosti k projektu Praha elektromobilní lze nalézt na portálu praha.eu – na stránkách