Rada hlavního města na svém dnešním jednání zároveň schválila přidělení neinvestičního příspěvku pro Střední školu – Centrum odborné přípravy technickohospodářské v Poděbradské ulici v Praze 9 ve výši 230 tisíc korun na spolufinancování regionálního a celostátního kola této soutěže. Škola je již osmým rokem spolupořadatelem celostátního vzdělávacího programu ENERSOL 2012, který je určen studentům vyšších odborných a středních škol (VOŠ a SŠ) a je zaměřen na téma úspory energií, jejich obnovitelné zdroje a snižování emisí v dopravě.

Dnešní finále soutěže v Obecním domě bylo pražskou přehlídkou žákovských vzdělávacích projektů. „Dnes jste se sešli v krásných prostorách historické budovy, kterou nám tu zanechali naši předkové. Projekty, které tu představíte, míří naopak do budoucnosti. Mají pomoci zlepšit životní prostředí a zachovat tak naší Zemi pro další generace. Za to vám všem děkuji a věřím, že vám tento pohled na okolní svět vydrží i v dospělosti,“ uvedla při slavnostním zahájení finálového dne radní Chudomelová.

Do soutěže se letos přihlásilo 11 středních a vyšších odborných škol z Prahy a bylo podáno 77 přihlášek v hlavní, 7 v tvůrčí a 13 v doprovodné kategorii. Do konce února se uskuteční regionální vyhodnocení soutěže ve všech krajích. Prahu bude na celostátní pedagogické konferenci ENERSOL 2012 v Pardubicích reprezentovat osmičlenný tým, sestavený z vítězů dnešního finále pražského kola soutěže.

Celostátní konference v Pardubicích se koná 22. a 23. března. Zhruba o měsíc později pak vyvrcholí vzdělávací program mezinárodní pedagogickou konferencí v Hradci Králové. Zúčastní se jí pedagogové a žáci z České republiky, Slovenska, Slovinska, Polska, Rakouska a Německa. Náklady na tyto aktivity mají činit právě oněch 230 tisíc korun, jejichž uvolnění dnes radní schválili.

Více o soutěžících naleznete na: