Babyboom, jaký v poslední době nastal také v dalších zvířecích rodinách Zoo Praha, je skvělou vizitkou a úspěchem naší zoo, která tak dokazuje, že jí právem náleží místo v žebříčku nejvýznamnějších zoologických zahrad světa. Chov goril a snahy o jejich záchranu ve střední Africe lze považovat za jakousi naši vlajkovou loď,“  zdůraznil význam pražské zoo na počátku slavnosti pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Radní Aleksandra Udženija (ODS), která se křtu také zúčastnila, dodala: „Chtěla bych popřát vše dobré nejen novému členu gorilí rodiny, ale celé pražské ZOO.  Aby zde zvířata měla tu nejlepší péči a návštěvníci je mohli obdivovat každý den.“ Ochranářské aktivity Zoo Praha ve střední Africe neopomněla zmínit ani Lucie Bílá. „Jsem nesmírně ráda, že pražská zoo pomáhá tomu, aby se gorilám dařilo také v přírodě a je mi ctí být při tom,“ řekla.

Křtiny se nesly právě ve znamení propojení těchto aktivit v Kamerunu s areálem Zoo Praha. Nuru dostal jako dárek nejen obrovský koš ovoce a zeleniny od pražského primátora, ale také dřevěnou maketu Toulavého autobusu, který nyní vozí děti z pralesních oblastí rezervace Dja za živými gorilami do záchranných center pro primáty, aby je naučil vnímat gorily jinak než jako maso na talíři.

Karel Gott na závěr vysvětlil výběr jména gorilího samce. „Jméno Nuru, tedy světlo, považuji při pohledu do jeho nádherných očí za nejlepší možné,“ řekl. „Přeji mu krásné dětství.“

Během křtin byla také zahájena soutěž ve sběru starých mobilů o cestu do Afriky.