„Na zemi dnes žije asi půldruhého milionu živočišných druhů a každý z nich je svým způsobem jedinečný, neopakovatelný a obdivuhodný. Bohužel ne vždy se lidé ke zvířatům chovají ohleduplně. Proto si vážím Nadace na ochranu zvířat, která svou rozsáhlou činností nejen pomáhá zvířatům, ale také se snaží vychovávat ty, kdo si nepřipouští, že zvířata jsou stejně jako my živí tvorové,“ uvedl náměstek primátora Ivan Kabický. 

Návštěvníci oslavy Světového dne zvířat mohli shlédnout exhibici výcviku asistenčních a záchranářských psů, tance se psy, ukázky dravců a volně žijících živočichů. V rámci programu byla uspořádána charitativní sbírka chovatelských potřeb pro opuštěné psy a kočky. Získané chovatelské pomůcky předá Nadace na ochranu zvířat útulkům, které mají těchto potřeb stále nedostatek. „Jsem rád, že jsou mezi námi lidé, kterým utrpení zvířat není lhostejné a kteří se jim snaží aktivně pomáhat,“ dodal náměstek Kabický.

Světový den zvířat, který připadá na 4. října, připomíná také svatého Františka z Assisi, který se po celý život věnoval opuštěným a nemocným zvířatům. Svátek zvířat se slaví již od roku 1931, v České Republice si mezinárodní den zvířat připomínáme od roku 1994. Tento den má lidem připomenout, že i zvířata jsou součástí naší planety a naše chování k nim by mělo být ohleduplné.