„Věřím, že český tým letos ukončí smolnou sérii a přiveze domů minimálně medaili. Staromák bude připravený pro semifinálový i finálový zápas, ale, hlavně i pro společné oslavy zlata,“ říká Vít Šimral, radní hlavního města Prahy pro oblast kultury a sportu.

Semifinálový zápas Kanada-Česko uvidí v sobotu fanoušci od 19.15 hodin, program ale začne o hodinu dřív. „Již krátce po šesté hodině večer bude dostávat do varu fanoušky moderátor Radek Hrdina s DJ´m. Příznivce hokeje čekají soutěže, ankety a další zábava,“ upřesňuje Hana Tietze, mluvčí organizátora akce, společnosti Taiko, a. s.

Na Staroměstském náměstí budou přenosy i dalších zápasů české reprezentace. V neděli to tedy bude buď zápas o bronz v 15.45 hodin, nebo o zlato ve 20.15 hodin. V případě, že čeští hokejisté získají kov nejcennější, připraví společnost Taiko ve spolupráci s hlavním městem Prahou slavnostní uvítání hokejistů na pondělí 27. května.

Magistrát hl. m. Prahy žádá návštěvníky, aby s ohledem na bezpečnost respektovali pokyny pořadatele i případná operativní bezpečnostní opatření. Zároveň prosí diváky, aby s sebou nenosili žádné nebezpečné předměty, například zábavnou pyrotechniku nebo nápoje ve skleněných obalech. Tak jako při obdobných příležitostech v minulosti jsou připravena zvýšená bezpečnostní opatření, dohled zajistí republiková i městská policie, pražská záchranka i hasiči.

Aktuální informace najdete na www.taiko.cz  a facebookovém profilu.