„K Hodině Země se Praha stejně jako loni připojí vypnutím slavnostního osvětlení některých dominant, jejichž osvětlení nemá vliv na bezpečnost obyvatel a návštěvníků města. Jsou jimi např. osvětlení Petřínské rozhledny, Karlova mostu nebo Vyšehradu. Připojení se k této akce se stalo od mého nástupu do funkce primátora jistou tradicí,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Zapínání i vypínání veřejného osvětlení probíhá autonomně prostřednictvím 1 746 zapínacích míst a je časově celoročně naprogramováno s ohledem na východ a západ slunce, jejich manuální vypnutí a opětné zapnutí po hodině je prakticky nemožné, proto6e nemají možnost dálkového ovládání.

Praha proto tuto akci podpoří vypnutím slavnostního osvětlení některých dominant, a to ve stejném rozsahu jako v loňském roce.

Celosvětový happening Hodina Země proběhne letos již pošesté, iniciátorem je Světový fond na ochranu přírody (WWF), největší mezinárodní organizace pro ochranu přírody. Koordinaci v České republice zajišťuje Ekologický institut Veronica.