Otevření nového úseku cyklostezky Papírenské se zúčastnila i starostka Městské části Praha 6 Marie Kousalíková. I když tento úsek není dlouhý, je podle starostky Kousalíkové vítaným příspěvkem ke zlepšení cyklistické infrastruktury na území této městské části.

Nově otevřený úsek navazuje na cyklostezku Papírenská-plavební kanál o celkové délce 1,8 km. Celý úsek je součástí trasy A1. Střední část v prostoru plavebního kanálu je řešena jako stezka pro cyklisty s omezenou rychlostí 30 km/hod. Krajní části jsou řešeny jako stezka pro chodce a cyklisty.

Zprovoznění nového, i když poměrně krátkého úseku je pro cyklisty velmi dobrou zprávou. Nebudou už totiž muset při přejezdu ze Stromovky podél Vltavy dále na sever obtížně překonávat průmyslový areál. Z pohledu rozpočtu hlavního města je potom velmi potěšitelná nízká cena nové cyklostezky.

„Důvodů, proč se podařilo cyklostezku postavit tak levně, je více. Povrch je mlatový, bez obrubníků, ale hlavní výhodou bylo, že stezka vede v rovině a nemusely se stavět žádné mosty a nájezdy, které jsou finančně velmi náročné. Jsem přesvědčen, že pokud to jde a terén to dovoluje, je takto levné řešení optimální. Věřím, že cyklisté budou souhlasit, že důležitý není luxus, ale funkční trasa, po které se dá bez problémů jezdit,“ vysvětluje Karel Březina.