Celorepubliková soutěž Stavba roku je největší soutěžní přehlídkou architektury a stavitelství v Česku. Vyhlášení 29. ročníku se v pondělí 18. října 2021 již tradičně uskutečnilo v pražské Betlémské kapli, osobně se ho účastnil primátor hlavního města Zdeněk Hřib. 

Hlavní tituly Stavba roku 2021 letos získalo celkem deset staveb, mezi jinými i čtyři z Prahy: rekonstrukce objektu Bubenská 1 a také obnova budovy Hybernská 1, dále stavba kostela Krista Spasitele s komunitním centrem na Barrandově a rekonstrukce kanalizačního sběrače v Libni.

Kromě hlavní kategorie byli vyhlášeni i vítězové zvláštních cen. V prestižní kategorii Cena primátora hlavního města Prahy ocenil Zdeněk Hřib obnovu Trojské lávky. Ocenění osobně předal v průběhu slavnostního ceremoniálu.

„Trojskou lávku tvoří bezpečná ocelová konstrukce, která je neustále sledována nejmodernějšími senzory. Má osvětlené zábradlí, které je navíc možné v případě povodní sklopit, aby netvořilo v proudu vody překážku a nehrozilo stržení celé lávky. Lávka je určena pro chodce, cyklisty i bruslaře, v případě potřeby tudy ale může projet i vozidlo integrovaného záchranného systému,” vysvětluje primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.