Akce VÁCLAVÁK BEZ AUT první říjnovou neděli zakončí celoroční cyklus, kdy každou první neděli v měsíci se od dubna změnilo Václavské náměstí na pěší zónu. Domnívám se, že se tato akce osvědčila a lidé si ji oblíbili. V budoucnu hodláme s VÁCLAVÁKEM BEZ AUT pokračovat,“ řekl primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda.

Jsme potěšeni, že účastníci Václaváků bez aut nám popisují své velké překvapení z toho, jak příjemným prostorem se Václavské náměstí stane, když z něj zmizí dopravní ruch a nekonečná řada zaparkovaných aut.  Chceme v centru Prahy nabízet netradiční zážitky, proto jsme na poslední letošní Václavák bez aut připravili právě možnost vyzkoušet si u nás zatím neobvyklý městský dopravní prostředek – koloběžky,“ řekl Jan Adámek, předseda Sdružení Nového Města pražského.

Tentokrát se veřejnosti nabízí netradiční možnost projet si Václavák na koloběžce, opět zájemce čekají procházky náměstím s odborným průvodcem Pražské informační služby a na děti skákací hrad a elektromobily, interaktivní hry preventivní výchovy pro starší děti a kreativní dílna.

Sraz na procházky s průvodcem je v 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00 hodin u sochy sv. Václava. Půjčovna koloběžek YEDOO bude v provozu od 10:00 do 18:00 hodin v prostoru pod sochou sv. Václava. Závody Václavákem na koloběžce proběhnou v tomto časovém sledu: od 14:00 hodin závody dětí ve věku 4 – 7 let; od 15:30 a 16:00 hodin závody školáků a v 16:30 hodin závody pro všechny nad 15 let. Registrace bude probíhat od rána u půjčovny koloběžek. Všichni registrovaní závodníci budou slosováni o hlavní cenu – koloběžku YEDOO.