„Jsem moc ráda, že Praha nabízí prostor pro prezentaci i prodej výrobků neziskovým organizacím, chráněným dílnám a našim příspěvkovým organizacím, jejichž stánky můžete navštívit a nakoupit si jejich výrobky jak tady ve Škodově paláci, tak i na Mariánském náměstí. Vánoce jsou o naději, dobrých skutcích a sounáležitosti, a proto doufám, že si sem najde cestu co nejvíce lidí. Nákupem těchto vánočních dárků totiž udělají radost hned dvakrát. A v neposlední řadě dají také naději lidem s postižením, že jejich konání má smysl,“ říká náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro sociální oblast a zdravotnictví Alexandra Udženija.

Pražané i návštěvníci hlavního města mají opět příležitost si užít atmosféru originálního vánočního tržiště, udělat radost sobě či svým blízkým a podpořit dobrou věc. Vánoční jarmark ve Škodově paláci má otevřené své brány ve středu a ve čtvrtek 13. a 14. prosince, a to v době od 8:30 do 15:30 hodin.

„Osobně mě velice těší, že tento prostor se každoročně stal nejen pro naše zaměstnance, ale i veřejnost, vítaným místem, kam si chodí nakoupit různé vánoční předměty. Navíc nákupem těchto výrobků pomohou lidé dobré věci, jelikož mnohé z nich vznikly například v chráněných dílnách, jiné zase pochází od studentů pražských středních odborných škol a učilišť. Věřím, že si zde najde každý přesně to, co hledá, ať už se bude jednat o vánoční dekorace, nebo například dobrou kávu,“ doplňuje ředitel Magistrátu hl. m. Prahy Martin Kubelka.

Také letos jsou v nabídce výrobky, jejichž autory jsou studenti pražských učilišť a středních odborných škol, další vznikly v chráněných dílnách a pořídit je zde možné i bioprodukty. Více informací k Vánočnímu jarmarku ve Škodově paláci je k dispozici na: Vánoční jarmark.

Hlavní město zároveň pořádá Vánoční trhy s doprovodným kulturním programem na Mariánském náměstí, které jsou otevřeny každý den až do 6. ledna 2024.