Prezentace se zúčastnili starosta Prahy 13 David Vodrážka, ředitelka školy Blanka Janovská, provozovatel ordinace MUDr. Vladimír Dvořák a zubařka MUDr. Alexandra Beníšková, která v ordinaci působí.

Ordinaci provozuje od začátku školního roku Stomatologické centrum Lípa, působící v nedaleké poliklinice Lípa Centrum Nové Butovice. Vznikla za podpory vedení školy, radnice  Prahy 13 a Všeobecné zdravotní pojišťovny. Smyslem ordinace je obnovit pravidelné preventivní prohlídky žáků školy, využívat preventivní metody ochrany zubů, samozřejmě ošetřovat kazy a jiné problémy a zajistit žákům případnou pomoc specialistů v ostatních stomatologických oborech.

„Zubní ordinace dříve ve školách byly a sloužily. Jejich rušení v minulosti bylo velkou chybou,“ říká Vladimír Dvořák. „Veškerá péče byla přenesena na rodiče. Mnozí z nich si ani neuvědomovali, že i o mléčné zuby je třeba se starat, že je třeba je ošetřovat a že včasnou nápravou malých anomálií v postavení zubů můžeme předejít vážným problémům skusu v dospělosti. Proto jsme se s podporou radnice rozhodli školní ordinaci obnovit.“

Zpráva MČ Praha 13