Na diskusi, která se koná ve velkém sálu hotelu Olšanka, byli pozváni předseda představenstva FK Viktoria Žižkov a.s. Luděk Vinš a zástupce Fotbalové asociace ČR (FAČR). Pozvánku dále dostali zastupitelé městské části a předseda představenstva společnosti Viktoria Žižkov a. s. Jiří Muška.

Diskuse byla svolána poté, co profesionální fotbalový klub FK Viktoria Žižkov a.s., který vlastní Luděk Vinš, zaplatil městské části od března letošního roku jen jedinou splátku za pronájem stadionu.

V rámci ochrany a řádného hospodaření se svěřeným majetkem byla proto městská část nucena podle platné smlouvy už v červnu ukončit výpovědí nájemní vztah s fotbalovým klubem.

O ukončení nájemní smlouvy s FK Viktoria Žižkov rozhodla rada městské části svým usnesením č. 370 ze dne 10. června 2013, výpovědní lhůta stanovená ve smlouvě uzavřené mezi městskou částí a klubem je půlroční.

„Začátkem října jsme se setkali já a předseda klubu zastupitelů ČSSD Michal Kucián se dvěma zástupci fanouškovských klubů - s Barborou Scheiberovou za Unii Viktorie a Josefem Němcem za Fanklub. Zde jsme jim oznámili, že fotbalový klub dostal výpověď s tím, že na stadionu může hrát do konce letošního roku. Důvodem je neplnění podmínek nájemní smlouvy - neplacení nájemného," říká starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Městská část Praha 3 se ještě před podáním výpovědi snažila vyčerpat všechny možnosti dohody s majitelem FK Viktoria Žižkov Luďkem Vinšem a nyní se také nebrání diskusi o způsobu řešení nastalé situace.

„Osud Viktorky Žižkov nám leží na srdci. Fotbal na Žižkově reprezentuje již 110 let a značka tohoto klubu láká i dnes děti a mládež, které pokračují ve fotbalové tradici. Radnice samozřejmě jejich činnost finančně podporuje," říká starostka Vladislava Hujová, která zve všechny ty, kterým na oblíbeném žižkovskému klubu záleží, na veřejnou diskusi.

Zpráva MČ Praha 3