Přítomni: Ing. David Vodrážka, Ing. Karel Březina, Ing. Marcel Rückl, Petr Zajíček, Mgr. Petra Kolínská, Ing. Vladislav Mareček, Štěpán Šlosar, Radovan Šteiner, Ing. Petr Valenta, Ing. Antonín Weinert CSc., RNDr Witzany Jiří Ph.D., Ing. Jan Heroudek

 

Omluveni: Hana Žižková, Radek Lohynský

 

Jednání zahájil předseda výboru, Ing. Vodrážka ve 14:00 hod.

 

Volba ověřovatele zápisu: navržen byl Ing. Valenta

Hlasování:    Pro: všichni

    Proti: nikdo

    Zdržel se hlasování: nikdo

Ověřovatelem zápisu byl zvolen Ing. Valenta

 

 

Program jednání:

1) Setkání se zástupci Dopravní komise Rady Středočeského kraje

2) investice do železniční dopravy na území hl.m.Prahy v roce 2007

3) aktualizace zásad dopravní politiky hl.m.Prahy

4) Návrh zadání změn UP vlny 07

5) Různé

 

 

Bod 1)

Setkání se zástupci Komise dopravy Rady Středočeského kraje

Komisi dopravy Rady Středočeského kraje (SčK) zastupoval Ing. Jiří Burian, předseda dopravní komise a pan Koula a Ing. Landa, jednání se účastnili také Ing. Košík z odboru územního rozvoje krajského úřadu a Ing. arch. Kerner, spoluautor územního plánu Středočeského kraje.

Ing. Burian informoval, že zastupitelstvo SčK schválilo územní plán SčK v prosinci 2006, čímž byly vytvořeny podmínky pro rozvoj komunikační sítě. Závazná část územního plánu byla zaslána i odboru územního plánu MHMP a je také v kompletní podobě zveřejněna na internetu.

Ing. Kerner informoval o dlouhé přípravě územního plánu SčK, která byla složitá zejména s ohledem na již schválené plány územních celků. Dlouhou dobu také trvalo umístění stopy dálnice D3 do území. O výsledném umístění musela v konečném důsledku rozhodovat vláda. V průběhu přípravy proběhly i konzultace s Výborem dopravy ZHMP ohledně témat dotýkajících se Prahy, zejména rámci umístění Pražského okruhu.

 

Diskuse:

Ing. Zajíček se dotázal na realizaci aglomeračního okruhu okolo Prahy.

Odpověď: příprava aglomeračního okruhu je rozdělena do částí, které jsou v různém stavu přípravy:

-    Jihovýchodní část je nahrazena Pražským okruhem, v této části se aglomerační okruh nebude realizovat.

-    Úsek Rudná – Unhošť: trasa je stabilizovaná v územním plánu, ale je odpor proti úseku mezi obcemi Červený Vrch a Svárov.

-    Okolí Kladna se zatím nerealizuje pro nesoulad mezi územními plány dvou sousedních obcí, které se nedohodly na trasování.

-    V úseku mezi silnicemi I/7 a D8 došlo ke změně z dlouhodobě sledovaného koridoru a funkci aglomeračního okruhu v této oblasti přebírá silnice II/240 až k rekonstruovanému mostu v Kralupech nad Vltavou. Dokumentace k územnímu řízení je vyhotovena, EIA na ni byla vyhotovena a v současné době se upravuje DÚR dle výsledků EIA. Náklady se odhadují na 1,6 mld. Kč, tedy zcela mimo finanční možnosti SčK. SčK se snaží získat prostředky i z Evropských fondů. Bylo by nešťastné, kdyby tato stavba byla dokončena dříve než severní část Pražského okruhu, neboť aglomerační okruh by začal plnit funkci pražského obchvatu, k čemuž není plánován a došlo by k negativním důsledkům v obcích, kterými prochází.

-    V úseku Brandýs – Stará Boleslav došlo k dohodě o novém vedení. Realizace je aktuální, protože most ve Staré Boleslavi je v havarijním stavu a jeho rekonstrukce bude stát řádově stovky mil. Kč. V současné době probíhají jednání s městem o budoucí podobě mostů a jejich předpokládanému zatížení.

-    Ve východním segmentu v prostoru Zápy – Ml. Boleslav - dálnice D11 probíhá příprava bez problémů.

-    V případě křižovatky Jirny na dálnici D11 se v současné době hledají nové alternativy řešení.

-    V úseku Kolínská silnice – Říčany bohužel došlo k zastavění sledovaného koridoru a v současné době se hledá nový koridor pro vedení aglomeračního okruhu.

    Aglomerační okruh je pro Středočeský kraj finančně velice náročný a ten k jeho realizaci hledá nové finanční zdroje, zejména ze státních a evropských fondů.

 

    Ing. Vodrážka poděkoval za seznámení s územním plánem středočeského regionu a nabídl účast zástupců Výboru dopravy ZHMP na jednání Komise dopravy SčK.

Ing. Burian (SčK) informoval, že na společném jednání Komise dopravy Rady SčK a Výboru dopravy ZHMP v předcházejícím roce, které proběhlo na půdě SčK bylo dohodnuto, že společné setkání by bylo vhodné realizovat cca 1x ročně pro řešení společných témat, např. Jesenicko apod.

Radní Šteiner navrhl aby ještě v tomto roce proběhlo společné jednání na téma dopravní obslužnost pražské a středočeské aglomerace a to ještě před uzavřením smluv s dopravci o zajištění dopravní obslužnosti.

Ing. Burian (SčK): Jednání Komise dopravy Rady SčK probíhají pravidelně každý měsíc a lze se dohodnout na společném jednání.

 

 

Bod 2)

Investice do železniční infrastruktury na území hl.m. Prahy v roce 2007

Zprávu podal Ing. Adámek, poradce Ing. Komárka,  generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty, s.o. (SŽDC), který je na služební cestě mimo Prahu.

V současné době se do železniční infrastruktury v Praze investuje cca 3 mld. Kč ročně. Prvním výsledkem je dokončení Nového spojení mezi Hlavním nádražím, Masarykovým nádražím a nádražími Libeň, Holešovice a Vysočany, kde se předpokládá zprovoznění koncem roku 2008, cílem je zvýšení kapacity pro regionální dopravu v Praze.

V současné době také probíhají rekonstrukce tratí ve směru na Benešov a Kolín s cílem zvýšit kapacitu pro regionální dopravu. Úpravy tratí umožňující pokrýt veškerou poptávku po dopravní cestě ve směru na Benešov a Kolín by měly být dokončeny v roce 2010.

V roce 2010 by měla být dokončena také rekonstrukce trati mezi stanicemi Praha Holešovice a Praha Bubeneč, kde je již vydáno pravomocné územní rozhodnutí a probíhá projektová příprava. Odhadované náklady jsou ve výši cca 1,1 mld. Kč.

Pokračování těchto rekonstrukcí je podmíněno dostatečným pokrytím finančních nákladů ze strany Státního fondu dopravní infrastruktury.

 

V současné době se připravuje:

-    Rekonstrukce trati Praha hl.n. - Praha Smíchov je ztíženo prohlášením mostu pod Vyšehradem národní kulturní památkou, byla vyhlášena nová soutěž na zhotovení dokumentace k územnímu rozhodnutí.

-    Modernizace trati Praha - Kladno, včetně napojení letiště: pro úsek Praha Bubny – Praha Ruzyně se zpracovává nová dokumentace k územnímu rozhodnutí která vyhoví požadavkům MČ Praha 6.

-    Optimalizace trati Praha Hostivař – Praha hl.n., včetně nových zastávek, zpracovává se dokumentace k územnímu řízení.

-    Trať Praha Libeň – Praha Malešice, připravují se technické studie křížení tratí

-    Trať Praha Smíchovské nádraží  - Beroun je připravována v rámci III. a IV. železničního koridoru v tunelové variantě s tím, že stávající trať se uvolní pro potřeby příměstské železnice.

 

Diskuse:

Ing. Zajíček:

Kdy z těchto rozpracovávaných projektů bude něco hotového? Chápu, že se staví Nové spojení, které podmiňuje další rozvoj dopravy a tato stavba dopravě pomůže. V návaznosti se staví Praha Libeň, modernizují se úseky Praha Běchovice – Stránčice. Ale nechápu, proč se do modernizace spojky Praha Libeň – Praha Hostivař nezahrnulo nádraží Praha Hostivař, které se bude muset stejně dělat a jehož realizace  zasáhne do čerstvě dokončené stavby.

K zastávce Rajská Zahrada jsem slyšel ujištění o zprovoznění souběžně se stejnojmennou stanicí metra. To bylo před téměř 10-ti lety, což je dost dlouhá doba na realizaci.

K modernizaci trati Praha – Kladno s odbočkou na letiště: Je ostuda, že na této trati se stále jezdí s pomocí těžkých motorových lokomotiv, elektrická trakce měla být z důvodů vedení v rezidentní oblasti již dávno realizovaná a to včetně zdvojkolejnění. Odbočka na letiště je logická a ideální pro obsluhu letiště.

Co mimo modernizací koridorových tratí a Nového spojení, tedy z takzvaných malých staveb městského významu, začnete v letošním roce realizovat?

 

Odpověď: Ing. Adámek

V letošním roce bude dokončena rekonstrukce mostu přes Trutnovskou ul., což zlepší propustnost tohoto mostu pro dopravu.

 K problematice nádraží Hostivař: rekonstrukce trati je součástí IV. tranzitního koridoru a v době přípravy projektu nebyly všechny podklady nezbytné pro přípravu této stanice. Proto nebyla zahrnuta do projektu. Příprava akce Nádraží Hostivař pokračuje.

Zřízení zastávky Rajská zahrada je otázka spolupráce SŽDC s Prahou. Po odkladech proběhlo jednání mezi SŽDC a Prahou a v současné době se připravuje vypsání společné zakázky SŽDC a OMI MHMP na zpracování projektu stavby, protože projekt zasahuje i mimo železniční pozemky. V této souvislosti připomněl, že spolupráce na přípravě  Nového spojení byla podepsána 11 let před vlastním zahájením stavby a toto zdržení bylo způsobeno složitostí přípravy.

Modernizace trati Praha -  Kladno se stále připravuje, a v současné době se hledají možnosti řešení požadavků MČ Praha 6 k této stavbě.

 

Usnesení výboru dopravy:

Výbor dopravy Zastupitelstva hl.m. Prahy

1.    Bere na vědomí informaci o železničních investicích probíhajících a připravovaných na území hl.m.Prahy na rok 2007 – 2010

2.    Konstatuje, že jejich další průběh a příprava  jsou podmíněny dostatečným financováním těchto celostátně významných železničních staveb ze strany státu

3.    Podkládá za vhodné aby proběhla další jednání k naplňování memoranda o spolupráci v železniční dopravě na území hl.m. Prahy a Středočeského kraje

4.    Vyzývá Radu hl.m. Prahy,  aby se obrátila na Vládu ČR a Poslaneckou sněmovnu PČR s žádostí o zajištění dostatečného financování výše uvedených železničních staveb tak, aby jejich dokončení proběhlo v plánovaných termínech.

Hlasování:    pro: všichni

    proti: nikdo

    zdržel se hlasování: nikdo

Usnesení bylo schváleno.

 

 

bod 3)

Aktualizace zásad dopravní politiky hl.m.Prahy

Informace podal Ing. Pivec, ředitel Ústavu dopravního inženýrství hl.m. Prahy (ÚDI Praha):

Zásady dopravní politiky hl.m. Prahy (Zásady DP HMP) byly schváleny Zastupitelstvem hl.m.Prahy v lednu 1996. Hlavní principy Zásad DP HMP byly předány v písemné podobě. V tištěné podobě jsou stále k dispozici na ÚDI Praha a jsou také zveřejněny na internetu.

 

Diskuse:

Mgr. Kolínská:

Jedná se o strategický dokument a považuji za vhodné, aby byl pravidelně vyhodnocován, nemusí to být každý rok, ale jednou za dva. Jenom namátkou, např. závazek budování P+R se neděje v tom tempu, jak byl předpokládán. Dokument je starý deset let a bylo by vhodné je aktualizovat o nové trendy, například mýtné. Chybí v nich větší důraz na cyklistiku a pěší dopravu. Považuji také za vhodné, aby bylo vyhodnoceno plnění Zásad DP HMP v uplynulých deseti letech a vhodné doplnění.

 

Ing. Zajíček:

Je to postarší dokument, který by si zaslouží aktualizaci, ale upozorňuji, že Zastupitelstvo hl.m. Prahy schválilo zadání nového územního plánu, včetně aktualizace Strategického plánu. Všechny politiky jsou součástí Strategického plánu hl.m. Prahy, který dává větší prostor pro jejich definování v podrobnostech, mimo jiné i dopravní politiky.

 

radní Šteiner:

Přiklonil bych se k názoru pana Zajíčka. Chodci a cyklisté jsou v Zásadách DP HMP zmíněni velmi výrazně a to nejen v rámci bodu 7, ale mají významnou roli i v ostatních bodech.  Zásady DP HMP jsou i po deseti letech stále aktuální, ke změnám došlo především z hlediska statistického, ale samotné zásady zůstávají v platnosti a priority jsou stále stejné. Souhlasím s jejich aktualizací v rámci aktualizace Strategického plánu a přípravy nového Územního plánu. Otázka ekonomické regulace v centru města je v Zásadách DP HMP zmíněna, byť jenom okrajově, dnes je to přitom živé téma, ale výbor dopravy se jím bude určitě zabývat, protože to je to, co od něj Rada hl.m. Prahy očekává.

 

Mgr. Kolínská:

Argumentovat strategickým plánem nepovažuji za vhodné, protože jeho aktualizace v roce 2004 nebyla dokončena, současná aktualizace snad bude úspěšnější. Já nepožaduji, přepsání Zásad DP HMP, chybí mi jejich vyhodnocování. V Zásadách DP HMP je například uvedeno, že cyklistická doprava se na dopravě podílí 2%, ale nikde není v současné době uváděno, zda to je, či není pravda. Údaje které jsou uvedeny v Ročence dopravy pomíjí výkony pěší a cyklistické dopravy.

Data zveřejněná v Ročence dopravy o rozdělení dopravních výkonů pracují pouze s dopravou veřejnou hromadnou dopravou a individuální automobilovou dopravou. Navrhuji usnesení výboru dopravy, které by uložilo ÚDI Praha zpracovat  zprávu o naplňování Zásad DP HMP.

 

Ing. Vodrážka se dotázal ředitele ÚDI Praha, Ing. Pivce, zda Výbor dopravy ZHMP může zadávat úkoly ÚDI Praha přímo, nebo prostřednictvím Rady hl.m. Prahy. Ing. Pivec reagoval, že Výbor dopravy ZHMP má v kompetenci požádat o vyhodnocení naplňování současných Zásad DP HMP

 

Usnesení výboru dopravy:

Výbor dopravy zastupitelstva hl.m. Prahy žádá Ústav dopravního inženýrství hl.m. Prahy o vypracování hodnocení naplňování Zásad DP HMP.

 

Hlasování:    pro: všichni

    proti: nikdo

    zdržel se hlasování: nikdo

Usnesení bylo schváleno.

 

 

Diskuse:

radní Šteiner poznamenal, že Ročenka dopravy hl.m. Prahy se cyklistické dopravě věnují v rostoucím rozsahu.

 

Mgr. Kolínská:

Není důležité kolik stránek se věnuje cyklistické dopravě, ale moje připomínka směřovala k tomu, že ÚDI Praha při počítání modal splitu dopravy v Praze nezahrnuje pěší a cyklistickou dopravu a tím nepřímo tvrdí, že lidé jezdí buď veřejnou dopravou nebo autem. A nepočítá obyvatele, kteří chodí pěšky nebo používají kol, což se v ostatních evropských městech již běžně počítá a zveřejňuje. V Praze tato čísla nejsou k dispozici

 

radní Šteiner:

 ÚDI Praha používá celosvětově definovanou a uznávanou metodiku modal splitu. Samozřejmě existují i podrobnější metodiky, které zahrnují i pěší a cyklisty. Vzhledem k tomu, že parametr sleduje počet jízd, je to ale velice obtížně zjistitelné.

 

Ing. Pivec (ÚDI Praha):

Ukazatel modal splitu – tedy ukazatel dělby přepravní práce je parametr, který je definován podle potřeby toho, co se dokumentuje. ÚDI Praha shromažďuje a publikuje všechny ukazatele přepravní práce, které jsou potřeba, máme k dispozici i dělbu přepravní práce mezi pěšími, cyklisty, motocyklisty, automobilisty a hromadnou dopravou. V těchto dnech probíhá na území města rozsáhlý dopravní průzkum zaměřený na cyklisty a pěší dopravu. Parametr dělby přepravní práce v rámci motorové dopravy, tedy parametr individuální automobiloví doprava / hromadná doprava, který je také uváděn v ročence dopravy, je základní parametr sloužící k porovnávání dopravní obsluhy města v rámci EU.

 

Ing. Vodrážka požádal ÚDI Praha, aby se vyhodnocení naplňování Zásad DP důkladně věnovalo i pěší a cyklistické dopravě.

 

Mgr. Kolínská se dotázala Ing. Pivce (ÚDI Praha), zda na ÚDI Praha je zaměstnanec, který se věnuje pěší dopravě a který by mohl městským částem poskytovat metodickou pomoc.

Ing. Pivec (ÚDI Praha) konstatoval, že takové specialisty jsou v sekci 110, a na ně se lze obrátit.

Mgr. Kolínská požádala o zaslání kontaktů na ně e-mailem.

 

Bod 4)

návrh zadání změn Územního plánu hl.m.Prahy (ÚP) vlny 07

 

Ing. Vodrážka tento bod uvedl s tím, že materiály byly předány v dostatečném předstihu a úvod k tématu byl proveden na minulém jednání a  otevřel přímo diskusi

 

Diskuse

Mgr. Kolínská se dotázala ing. Cvetlerové, zda nemá informace proč příslušná městská část a ÚDI Praha změnily své stanovisko u změny 1766 – areál Pražských papíren,.

Ing. Cvetlerová (OÚP MHMP): žadatel upravil dokumentaci a na základě toho došlo ke změně stanovisek podle požadavků MČ a dodala, že změna byla souhlasně projednaná v Komisi pro strategický rozvoj a souhlasil s ní i přítomný zástupce Strany zelených.

Ing. Pivec (ÚDI Praha): Stanovisko ÚDI Praha bylo pouze zpochybňující a ÚDI Praha změnilo stanovisko po dodání doplňujících údajů.

 

Mgr. Kolínská požádala o podrobnější informace ke změně č. 1918 – nové trasování Vysočanské radiály

Ing. Cvetlerová (OÚP MHMP):

Jedná se o vysočanskou radiálu v úseku Balabenka – Kbelská. Navazující úsek dále z Prahy se již realizuje. Městská část požádala o zrušení navržené trasy z důvodu rozporu s požadavky bydlících obyvatel. Proto v této vlně změn navrhujeme 2 změny, jednou se ruší stávající trasy a druhá změna je vyhledání nové trasy. Tato nová trasa podléhá zpracování EIA.

 

Ing. Vodrážka:

V této vlně změn ÚPn hl.m. Prahy je celkem 439 změn, z toho  127 dopravních staveb, zeleně, hřišť a parkovišť. Ostatních 312 změn je určeno ke komerci, bydlení a obecně k rozšíření města, tedy k nárůstu obyvatel a dopravy, což je vysoké číslo. Souhlasím s dopravními stavbami, to jsou věci, které jsou pro dobro dopravy a jsou ve výboru dopravy projednány. Nicméně, pokud nebudeme mít dostatečně vyhodnoceno, k jakému nárůstu dopravy dojde v nových lokalitách v souvislosti s ostatními změnami, nemůže se výbor dopravy kvalifikovaně rozhodnout. Výstavba jednoho rodinného domku dopravu příliš neovlivní, ale v případě výstavby komerčního centra nebo bloku obytných budov nemůže jít jen o napojení na nejbližší komunikaci, ale také o vliv na dopravu v celé lokalitě. Proto žádám o odhady vlivu staveb na dopravu v okolí u každého návrhu změny ÚPn hl.m. Prahy. Výbor dopravy ZHMP má politickou odpovědnost za rozvoj dopravy a složitě bychom vysvětlovali proč jsme schválili změny bez znalosti vlivu na dopravu, zejména s ohledem na stav, kdy se následně složitě hledají možnosti zajištění dopravní obslužnosti. Nedoporučuji projednat tyto návrhy dokud nebudou dodány tyto odhady.

 

 

Ing. Cvetlerová (OÚP MHMP): velké množství navržených změn nemá významný vliv na dopravu, někdy dokonce doprava poklesne. Všechny změny byly projednány na oddělení dopravy Útvaru rozvoje hl.města Prahy.

Ing. Vodrážka: uvědomuji si, že některé změny jsou nevýznamného charakteru z pohledu dopravy, ale přesto považuji za důležité, aby byly součástí předkládaných informací. Tyto informace jsou důležité pro kvalifikované rozhodnutí výboru dopravy.

Ing. Zajíček upozornil, že projednávání změn by nebylo vhodné zpozdit. Jedná se  pouze o zadání změn a navrhl dodání informací v průběhu dalšího projednávání.

Ing. Vodrážka prohlásil, že právě pro úsporu času by tyto informace měly být od příště automaticky dodány ihned již s návrhy změn.

Ing. Cvetlerová (OÚP MHMP) upozornila na kapacitu Útvaru rozvoje hl. města Prahy, který nemá kapacitu na zpracování požadovaných informací.

Ing. Vodrážka: posouzení vlivu na dopravu by mělo být věcí investora, který si přeje změnu provést. Nemusí se samozřejmě týkat změny ve smyslu jednoho rodinného domku, ale především o větší projekty. Výboru dopravy stačí jednoduchý přehled. Na jeho zpracování je času dost, další Výbor dopravy proběhne až po prázdninách.

Radní Šteiner: souhlasím s Vodrážkou, ten kdo chce stavět větší bytové komplexy by měl mít povinnost studie vlivu na dopravu v okolí zpracovat a to jak pro individuální, tak i pro hromadnou dopravu. Dnes se nerozvíjí jen oblasti Prahy 4, ale oblasti okolí města, kde často vznikají bytové komplexy bez snahy řešení dopravní obslužnosti.

 

Usnesení výboru dopravy

Výbor dopravy Zastupitelstva hl.m. Prahy požaduje k  návrhům na změnu územního plánu dodání informativní studie, která upřesní, jak se jednotlivé návrhy dotknou dopravy v daných lokalitách.

Hlasování:    pro: všichni

    proti: nikdo

    zdržel se hlasování: nikdo

Usnesení bylo schváleno.

 

 

 

BOD 5)

Různé

 

Jinočanská spojka: informace byly předány v písemné podobě, jedná se o spojku propojující Pražský okruh se Západním městem:

 

Usnesení výboru dopravy:

Výbor dopravy Zastupitelstva hl.m. Prahy souhlasí s budováním propojovací komunikace K Třebonicům – Jeremiášova a s dalším budováním technické vybavenosti Chaby, stavba 50.

Hlasování:    pro: všichni

    proti: nikdo

    zdržel se hlasování: nikdo

Usnesení bylo schváleno.

 

 

 

Stížnost na řešení odvětrávání tunelu Malovanka – Prašný most

Jan Cífka, předseda zástupce občanského sdružení „Životní prostředí Střešovice – Ořechovka“, seznámil výbor dopravy s kritikou plánovaného vyústění výduchu z tunelu Malovanka- Prašný most. Informace předal i v písemné podobě.

Rozptylová studie, na jejímž základě je výduch navržen, je nevhodná pro městské prostředí a nezohledňuje skutečný stav na místě. Výduch ve své navržené podobě nejen poškodí vzhled svého okolí, ale zejména je navržen tak nízký, že emise budou vedeny přímo do oken domů v obytné zástavbě.

V diskusi vystoupil zástupce projekční firmy: použitý software je nevhodný pro urbanizované oblasti, ale musí být použit protože je vyžadován zákonem. Z naší zkušenosti z tříletého měření v okolí tunelu Mrázovka vyplývá, že skutečné výsledky emisí ani zdaleka nedosahují teoretických výpočtových hodnot a jsou řádově nižší. Navrhovaná vzduchotechnika je ve skutečnosti zbytečně naddimenzovaná a zbytečně drahá.

Ing. Trnková informovala, že pan Cífka se již dříve obrátil na MČ Praha 6 a byl odkázán na Odbor městského investora, který mu zprostředkoval doplňující informace o úrovni znečištění.

RNDr. Witzany: Kapacita tunelu Mrázovka není zatím naplněna, takže údaje o  emisích mohou být zavádějící.

Odpověď: modely jsou vypočítány i na současné intenzity, takže porovnáváme skuteční výstupy s původním modelem při shodné intenzitě provozu. Skutečné údaje jsou hluboko pod předpokládanými hodnotami.

 

Usnesení výboru dopravy:

Výbor dopravy Zastupitelstva hl.m. Prahy ukládá investorovi ve spolupráci s projektantem písemně reagovat na vznesené připomínky a tuto informaci dát na vědomí i Výboru dopravy.

Hlasování:    pro: všichni

    proti: nikdo

    zdržel se hlasování: nikdo

Usnesení bylo schváleno.

 

 

 

Návrh programu jednání výboru dopravy v druhém pololetí 2007:

Příští jednání Výboru dopravy bylo navrženo na čtvrtek 13. září 2007. Datum může být změněno v případě, bude-li probíhat jednání Zastupitelstva hl.m. Prahy. V případě změny termínu budou všichni členové výboru včas informováni.

 

Program jednání:

1.    Návrh témat a schválení jednání výboru dopravy na 2. pololetí 2007

2.    Problematika taxislužby

3.    Problematika pěší a cyklistické dopravy na území HMP.

Hlasování výboru dopravy:

Hlasování:    pro: všichni

    proti: nikdo

    zdržel se hlasování: nikdo

Návrh byl schválen, příští jednání výboru dopravy proběhne ve čtvrtek 13.9.2007 ve 14:00.

 

 

 

RNDr. Witzany se dotázal ředitele ÚDI Praha Ing. Pivce na možnost stanovení hranice limitu výkonů dopravy z hlediska únosnosti města k negativním efektům z dopravy.

Ing. Pivec (ÚDI Praha): stanovení takových limitů je více politická záležitost, ale jde také o to, jak takový limit určit, Jaká hodnota je dostatečná a jaká už ne. Dále nevím, jak zajistit, aby stanovený limit nebyl překročen. Doprava sama není samoúčelná, vždy má svůj účel, je lepší regulovat rozvoj města a tím bude nepřímo regulována doprava.

 

 

Ing Šajtar, ředitel společnosti Satra a.s., poděkoval jménem České tunelářské asociace členům Výboru dopravy ZHMP za spolupráci města při organizování mezinárodní tunelářské konference v Praze a předal jim publikaci o dopravních podzemních stavbách na území ČR.

 

Výbor dopravy byl ukončen v 15:45

 

 

Zaznamenal:

Mgr. Jaroslav Mach (MHMP-DOP)