Zásahu byl přítomen i pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava, který uvedl: „V rámci cvičení došlo na simulaci požáru kuchyňky ve třetí kabině, která se nachází ve výšce 105 metrů. Vzhledem ke konstrukci vysílače je zásah tohoto typu velmi obtížný, dvojnásob pak, pokud si navíc žádá evakuaci zaměstnanců a návštěvníků. I když se při něm nejvíce zapotí pražští hasiči, je velmi důležitá souhra všech dalších složek. A to nejenom zdravotnické záchranné služby a policie, ale také zaměstnanců Českých radiokomunikací i nájemců věže.“

Záchranné akce se účastnilo celkem 60 hasičů, z toho 47 zasahujících, 16 policistů, vrtulník s termovizní kamerou, Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy s vozem Atego pro likvidaci následků mimořádných událostí, a rovněž inspektor provozu s managementem a 4 strážníci Městské policie hl. m. Prahy. Přítomno bylo i 200 figurantů, kteří záchranáře prověřili v rámci evakuace civilistů z objektů včetně simulovaných zranění. Role některých z nich se zhostili i novináři, kteří na cvičení dorazili.

„Zástupci médií si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak se při takto simulovaném požáru cítí evakuovaná osoba. Málokdo si totiž uvědomuje, jak vysoce profesionálně si záchranáři musí počínat. Při ohroženích požárem totiž dochází k největším ztrátám ještě mimo samotné ohnisko, a to v důsledku udušení zplodinami z kouře. O záchraně lidských životů rozhoduje primárně rychlost a dokonalá organizace,“ doplnil k důsledně koncipovanému cvičení radní Hadrava.

Za pravdu mu daly i výsledky cvičení, jehož začátek byl stanoven na 9.00 hodin. První hasičská jednotka dorazila na místo během 8 minut po ohlášení. Zasahovali hasiči z centrály, Holešovic, Strašnic a Krče. Simulovaný požár dostali pod kontrolu v 9:31 hodin. Cvičení v souvislosti se žižkovským vysílačem bylo první po 15 letech.