„Bezpečí občanů metropole je jednou z nejvyšších priorit města. Tuto odpovědnost nechceme podcenit. A to je i důvod, proč jsme podpořili akci, na níž se o zkušenosti dělí nejlepší odborníci a profesionálové z oblasti bezpečnosti. Řada témat, která na sympoziu dostala prostor, je dnes totiž nejen náplní jejich činnosti, ale dlouhodobě se na ně bude do budoucna soustřeďovat i zájem široké části veřejnosti,“ uvedl Libor Hadrava, radní hlavního města Prahy pro oblast bezpečnosti a prevenci kriminality, který setkání poskytl záštitu.

Mezi témata, která sympozium pokrývá, se zařadil organizovaný zločin ve svých nejzávažnějších formách, otázky nelegální migrace, ale také problémy spojené s extremismem a radikalizací nebo závažná hospodářská kriminalita.

Pro domácí i mezinárodní účastníky akce byla ve večerních hodinách připravena prohlídka centra Prahy zaměřená na kriminální jevy hlavního města nazvaná „Temná zákoutí Prahy aneb Zločin v hlavním městě“. 

„Během prohlídky se účastníci setkání měli možnost od svých českých kolegů dozvědět například informace o historii i současnosti drogové scény v Praze, prostituci či gamblerství. Výklad byl doplněn o zajímavosti vztahující se k historii míst v blízkosti prohlídkové trasy,“ doplnil radní Hadrava.