Aktuality (Portál hlavního města Prahy)

Aktuality

Vizuál: Radlická ulice

První projekt hl. m. Prahy na Dostupné družstevní bydlení by měl vzniknout v Praze 5 v Radlické ulici

1. 11. 2021 Rada hlavního města Prahy schválila uzavření Memoranda o spolupráci s městskou částí Praha 5 ve věci projektu „Radlická“. Jedná se o první projekt Dostupného družstevního bydlení v metropoli. Více...

 

 

 

 


  

Mapka Praha12

Magistrát jedná s Prahou 12 o realizaci projektu DDB

Tým DDB MHMP s Pražskou developerskou společností a Městskou částí Praha 12 vybral pozemek vhodný pro výstavbu družstevních bytů v rámci projektu Dostupného družstevního bydlení. Pozemek již byl ve spolupráci s odborníky posouzen z hlediska právních vztahů. V tuto chvíli probíhá příprava hmotové studie stavby.

 

 

 

 


 

Logo: Praha 10

Byty v rámci Dostupného družstevní bydlení by mohly být i na Praze 10

V současné době probíhají jednání s městskou částí Praha 10. Ve spolupráci s Pražskou developerskou společností plánujeme návštěvu lokality, kde by Praha 10 ráda realizovala výstavbu družstevních bytů.
 

12. 11. tým DDB MHMP s kolegou z Pražské developerské společnosti navštívil lokalitu na křižovatce Malínská/Černokostelecká. Přímo na místě, kde bychom rádi realizovali projekt Dostupného družstevního bydlení, jsme se setkali se zástupci městské části Praha 10 a místními obyvateli. Diskutovali jsme možnosti výstavby družstevního domu. V současné době stojí na pozemku naprosto nevyhovující a delší dobu nevyužívaný objekt, který vadí i sousedům. Výstavbou družstevního domu se nejen zlepší bytová situace několika desítek rodin, ale také se zkulturní místo, které láká bezdomovce a squatery. Všechny strany se dohodly na spolupráci a již byly zahájeny kroky směřující k postupné realizaci projektu.