Občané se díky nově otevřenému kontaktnímu místu pro bydlení dozvědí informace související s řešením problémů v oblasti bydlení na jednom místě a nebudou tak nuceni obcházet jednotlivé úřady a organizace. Lépe se tak zorientují v jinak mnohdy nepřehledném systému podpor.

Novou službu může využít kdokoliv, kdo například dostal výpověď z nájmu či má nejasnosti ohledně podmínek nájemní smlouvy a uvítal by právní konzultaci. Na kontaktní místo se ale mohou obrátit i ti, kteří bydlí v nevyhovujících podmínkách a hledají standardní bydlení, mají špatné rodinné, sousedské vztahy nebo vztahy s majitelem bytu a potřebují zprostředkovat adekvátní podporu či potřebují dluhové nebo dávkové poradenství. Ve všech těchto oblastech jim budou moci poradit právě pracovnice kontaktního místa pro bydlení.

„Jsem nesmírně rád, že se v Praze stále rozšiřuje síť kontaktních míst pro bydlení. Poté, co magistrát podpořil jejich vznik v městských částech Praha 3, Praha 7 a Praha 10, spustil i svoje vlastní. I přesto, že zatím nebude fungovat v plném režimu kvůli koronavirové pandemii, se občané po předchozím telefonickém objednání budou moci dostavit do Škodova paláce a řešit s pracovnicemi své potíže v oblasti bydlení. Zároveň na jednom místě dostanou kvalifikované poradenství z mnoha oblastí,“ uvádí radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský.

Všechny důležité informace týkající se magistrátního kontaktního místa pro bydlení najdou zájemci na webových stránkách města.

Kontaktní místa pro bydlení jsou jedním z prioritních nástrojů řešení bytové nouze v Praze. Jeho provoz na magistrátu je financován z Operačního programu Zaměstnanost.