Popis: První (73.A) se rozkládá v blízkosti tzv. Velkého altánu. Pojedete-li autobusem na stanici Petýrkova, na okraji lesa (u semaforu na ulici U Kunratického lesa) narazíte na modrou turistickou značku. Půjdete po okraji lesa (po levě straně bude les a po pravé sídliště) a zakrátko dorazíte k lesnímu hřišti. Je zde několik dřevěných prvků - autíčka, houpačky, kladina a domek se skluzavkou. Hřiště je situováno u srubu Gizela. Součástí areálu je také ohniště, udírna, venkovní posezení a louka s fotbalovými brankami. Budete-li pokračovat po modré, asi po 100 m přijdete k Velkému altánu, kde je rozcestník značených cest (modrá a zelená turistická značka). Dáte se po neznačené asfaltové cestě, směrem odkud jste přišli, tedy k sídlišti a ulici U Kunratického lesa. Půjdete po trase naučné stezky. Zabloudit nemůžete - jedná se o jedinou neznačenou, byť úzkou asfaltku (slouží i jako cyklostezka). Cesta klesá, po levé straně uvidíte za stromy domy sídliště. Brzy narazíte na informační tabuli naučné stezky - č. 13 - „Ekosystém lesa“. Cca po půl kilometru dojdete k rozcestníku značených cest „Kunratický les“ a vydáte se po zelené směr Nový hrádek a U krále Václava IV. Cca po 200 metrech narazíte na druhé větší hřiště (73.B). Plocha hřiště je oplocena. Na lesní půdě a trávě je asi tucet atrakcí - dřevěné tepee, domek se skluzavkou, kladina, autíčka, vlak, houpačka, krokodýl atd., vše ze dřeva. K hřišti také patří altán a ohniště. Je zde i další informační tabule naučné stezky. Stromy poskytují částečný stín.

Nepřehlédněte: U srubu Gizela postavili pěkné krmítko. Nezapomeňte na zob pro ptáky!

Doporučujeme: V případě, že jste přijeli autem, musíte se vrátit. Pokud ne, můžete pokračovat po zelené značce, údolím jednoho z malých přítoků Kunratického potoka. Cesta klesá, je pohodlná a asi po jednom kilometru dojdete k minizoo - viz lokalita 74.

Sociální zařízení: Voda ne, WC ne.

Občerstvení: U srubu Gizela se poskytuje občerstvení, ale v době naší návštěvy (říjen 2013) bylo zavřeno a nenašli jsme žádnou ceduli s otvírací dobou. Jistotu občerstvení tak představuje zázemí stanice metra Chodov - Centrum Chodov.

Doprava: Autobusy č. 177, 193 - zastávka Petýrkova. Parkovat je možné na sídlišti nebo parkovišti nákupního centra Chodov.