Popis: Nejlepší bude, pokud od autobusové zastávky půjdete ulicí K Zelené louce a poté Zelená louka, k okraji lesa. Stojí zde restaurace „Na Tý louce zelený“. Dětské hřiště (74.A) se rozkládá pod stromy v zadní části venkovního posezení (letní zahrádka). Děti mohou zkusit houpačky, domek se skluzavkou a opičím mostem, tabule na kreslení, trampolínu a opravdové plátěné tepee! Na hřišti děti upoutá několik dřevěných soch - červený slon, hlemýždi, hroch. Na sochy ostatně narazíte i na jiných místech letní zahrádky. Je zde např. kůň, draví ptáci nebo kozy. U hřiště uvidíte malý rybníček porostlý rákosím, kde žijí žáby a ryby a atmosféru dotváří dva vodníci. U zděného objektu restaurace leží mini-zoo. Mají zde zvláštní druh ovcí, kozy a prase. U automatu si lze za 5 Kč koupit granule pro jejich krmení. U restaurace je situováno první zastavení naučné stezky Kunratickým lesem. A děti možná zaujme i červenobílý mýtní domek a závora, která zabraňuje automobilům vjíždět do lesa.

Poté se vydejte po žluté značce, proti proudu Kunratického potoka. Cestou si povšimněte jeho meandrů. Dávejte také pozor na muflony, jejichž stádo se zdržuje často v této části lesa. Zanedlouho se dostanete k restauraci „U krále Václava IV.“. Dětské hřiště (74.B) není oplocené a rozkládá se na lesní půdě pod stromy. Tvoří ho pouze velký domek se skluzavkou, opičím mostem a šplhacími prvky a jedna houpačka. Děti ale jistě zaujme výběh daňků, kde uvidí jednoho samce a několik laní. S sebou můžete vzít jablka nebo starý chléb a vysokou nakrmit. Také zde najdete ceduli naučné stezky.

Nepřehlédněte: Nedaleko restaurace „U krále Václava IV.“ leží zřícenina loveckého hrádku, který nechal postavit Václav IV., z rodu Lucemburků. Zde také zemřel. Máte-li čas, jděte nejprve po žluté a potom po modré značce. Trasa je dlouhá asi kilometr.

Doporučujeme: Před cestou se podívejte na otevírací dobu restaurace „Na Tý louce zelený“, aby se nestalo, že areál letní zahrádky se zoo koutkem a hřištěm bude zavřený!

Sociální zařízení: Voda ano, WC ano - u hřiště 74.A (toalety najdete v zadní části restaurace, u výběhu koz a ovcí).

Občerstvení: Restaurace „Na Tý louce zelený“ a „U krále Václava IV.“.

Doprava: Autobusy č. 114, 193, 332, 335, 337, 339 - zastávka Ikem. Parkovat je možné v blízkosti obou restaurací.