Popis: Za panelovým domem v Rezlerově ulici se rozkládá parkový travnatý prostor. Jeho část byla revitalizovaná na dětská hřiště (65.A). Některé z atrakcí jsou oplocené. Dominantním prvkem je mohutná lanová pyramida. Dále lze využít houpačky, domek se skluzavkou, lezeckou dřevěnou sestavu, lanovku, kladinu, houpačky atd. Na povrchu leží převážně písek a většina atrakcí není zastíněna. V zadní části parčíku uvidíte betonový ping-pongový stůl bez síťky.

O pár set metrů dále je na Veronském náměstí a v jeho okolí soustředěno několik dalších menších hřišť (lokalita 65.B). Ta před nákupním komplexem jsou malá, ale moderní. Tvořena jsou drobnými atrakcemi - houpadla, prvek k procvičení rovnováhy, houpačky, domek se skluzavkou. Na povrchu leží pryžové desky a hřiště nejsou zastíněna. Na Veronském náměstí se také nachází menší fontána. Kousek vedle, mezi ulicemi Milánská a Livornská, narazíme na další 2 menší hřiště. Jsou oplocena nízkým plotem, stromy poskytují částečný stín, na povrchu leží písek. Také zde jsou spíše drobné prvky - domky se skluzavkou, kladina, houpačky, točidla atd.

Nepřehlédněte: Pokud mají děti skateboard, nezapomeňte ho. Součástí areálu u Rezlerovy ulice je menší skate park.

Doporučujeme: Ideální volbou je propojení této trasy s návštěvou sportovního areálu Na Šancích (lokalita 57). Areál je vzdálený cca 500 m.

Sociální zařízení: Voda ne, WC ne.

Občerstvení: Sídlištní nákupní centrum na Veronském náměstí (restaurace, potraviny, drobné obchody).

Doprava: Autobusy č. 125, 240 a 296 - stanice Wattova nebo Poliklinika Petrovice. Parkování možné v ulicích na sídlišti nebo na Veronském náměstí.