Popis: V parku Kampa, na terase u Rybí restaurace, leží nevelké, ale moderní hřiště pro malé děti (2.A). Je tvořeno asi 10 klasickými, spíše drobnými prvky, povrch tvoří pryžové desky a  i v poledne je částečně zastíněné. Zajímavé jsou dřevěné lavičky, které zpodobňují pohádkové bytosti. O hřiště se stará správce, který nemá v areálu hřiště vlastní objekt, takže ho v případě potřeby najdeme obvykle na lavičce v parku. Druhé hřiště (2.B) leží přímo u Karlova mostu. Je větší, rekonstruované a získalo známku „Ověřený provoz“, takže atrakce by měly být naprosto bezpečné. Více jak deset atrakcí je určeno i pro starší děti. Jedná se zejména o multifunkční lezecké sestavy a drobné prvky. Povrch hřiště tvoří pryžové desky a tráva, většina plochy je bez stínu. Na jaře r. 2013 postihla hřiště povodeň a v září 2013 bylo stále uzavřeno.

Nepřehlédněte: Informaci o tom, jaké pohádkové bytosti zpodobňují lavičky na hřišti Kampa, najdete na informační tabuli u vstupu na hřiště.

Doporučujeme: Máte-li rádi umění, nenechte si ujít prohlídku Muzea Kampa, které je zaměřeno na středoevropskou moderní tvorbu. Více na: www.museumkampa.cz. V parku se také často konají výstavy fotografií nebo jsou zde k vidění netradiční sochy.

Sociální zařízení: Voda pouze na hřišti Kampa, WC lze využít veřejné u hřiště na Kampě za poplatek.

Občerstvení: V blízkosti hřišť je několik restaurací, vzhledem k lokalitě je však cenová relace nabídky vyšší. V Mostecké ulici můžete využít několik fast foodů.

Doprava: Tramvaje č. 6, 9, 12, 20, 22 - zastávka Újezd. Možnost parkování pouze pro rezidenty.