Popis: V upraveném parku, kde pěstují především růže a jsou zde široké převážně pískové cesty, leží pěkné dětské hřiště (3). Část pro malé děti je oplocená, s atrakcemi jako houpačky, prolézací domky se skluzavkami apod. U hřiště je také prostor pro starší děti s velkou herní lezeckou soustavou a lanovou pyramidou. Povrch hřiště je z pryžových desek. Bohužel zcela chybí stín, což je částečně kompenzováno dvěma slunečníky. V parku jsou také hřiště na basketbal, pergola, WC a objekt správce, u něhož si lze vypůjčit sportovní vybavení a také branky několika velikostí. V parku dále najdete několik pítek a pod jednou z pergol speciální šachový stolek.

Nepřehlédněte: V zadní části parku bylo instalováno 7 strojů pro cvičení (senior park).

Doporučujeme: Pár desítek metrů od parku se nachází Poštovní muzeum. Informace: www.ceskaposta.cz/cz/muzeum/expozice-id343/#praha.

Sociální zařízení: Voda ano, WC ano.

Občerstvení: Restaurace v nejbližším okolí jsou vzhledem k silnému turistickému ruchu drahé. V Revoluční ulici je cukrárna. Kompletní nabídku občerstvení nalezneme v nákupní galerii Palladium vzdálené několik set metrů.

Doprava: Tramvaje č. 5, 8, 24, 26, autobus č. 207 - zastávka Dlouhá třída. U Štefánikova mostu funguje hlídané parkoviště. Parkovat je možné i v přilehlých ulicích, kde jsou umístěny parkovací automaty.