Popis: Komplex Na Františku (4.A), v těsném sousedství Anežského kláštera, je tvořený několika sportovišti a je vhodný pro aktivní děti i dospělé. Najdeme tady hřiště na fotbal a basketbal s umělou trávou, sprinterskou dráhu, pingpongový stůl, lana na šplh, hrazdu, doskočiště pro skok daleký, minigolf, několik cvičebních strojů atd. Zázemí tu najdou i malé děti. Je zde např. lanová pyramida, houpačky, 2 lezecké stěny. V areálu je správce. K vybavení patří také šatny, stojany na kola, hodiny, boxy pro úschovu tašek a další. Ve školních dnech využívá sportoviště blízká základní škola. Více informací najdete na: www.hristenafrantisku.cz.

Nepřehlédněte: Nedaleko v Masné ulici se nalézá další sportovní komplex (4.B). Tvoří ho dvě víceúčelová hřiště (tenis, malá kopaná, basketbal, streetball) a nevelké dětské hřiště pro nejmenší děti s cca 5 prvky. Posedět lze na lavičkách pod vzrostlými duby. Správce, toalety a šatny jsou k dispozici.

Doporučujeme: Pokud rádi bruslíte, v zimě se fotbalové hřiště Na Františku mění v ledovou plochu.

Sociální zařízení: Voda ano, WC ano, sprchy.

Občerstvení: Nápoje, párek v rohlíku, zmrzlina atd. se prodávají přímo v objektu správce. Bohaté možnosti stravování nabízí také Palladium na náměstí Republiky i restaurace v přilehlých ulicích.

Doprava: Tramvaje č. 5, 8, 24, 26 - zastávka Dlouhá třída, a autobus č. 207 - zastávka Nemocnice Na Františku. Parkování je možné na menším, obvykle však plném, parkovišti hned u sportoviště.