Popis: Hřiště (23) je sice menší, ale netradiční. Kromě klasických prvků, jako jsou houpačky, šplhací síť, skluzavky apod., na něm uvidíme různobarevné skulptury, např. ve formě bran, které fungují jako vtipné prolézačky. Stojí zde také dřevěný domek a vysoká socha ptáka. Přestože je na ostrově několik vzrostlých stromů, většina převážně písčitých ploch je bez stínu. Dominantou Slovanského ostrova je palác Žofín, kde se pořádají především plesy a koncerty. Projít byste si také měli menší park tvořený hlavně kaštany.

Nepřehlédněte: Na ostrově můžete využít dvě půjčovny lodí a šlapadel.

Doporučujeme: Velkou atrakcí na Žofíně je dětská železnice. Děti se mohou usadit do dřevěných otevřených vagonků tažených kovovou lokomotivou a vydat se na cestu. Železnice bývá v provozu od dubna do října od 10:00 - 12:00 a 14:00 - 18:00 h. V srpnu 2013 bylo jízdné 10 Kč.

Sociální zařízení: Voda u hřiště (hydrant), WC pod schody, u restaurace Žofín Garden za poplatek 10 Kč (děti do 5 let vstup zdarma).

Občerstvení: Na ostrově je restaurace s dětským koutkem, včetně trampolíny. Vzhledem k tomu, že se jedná o turisticky atraktivní lokalitou, jsou ceny nabídky občerstvení vysoké.

Doprava: Tramvaje č. 6, 9, 17, 18, 22 - zastávka Národní divadlo. Vzhledem k omezeným možnostem parkování nedoporučujeme příjezd autem.