Popis: Areál Malešického parku se rozkládá na svahu, nad ulicemi Počernická a Cerhenická. V roce 2013 proběhla revitalizace celé lokality a Pražané tak získali do užívání unikátní areál (63). Mladším dětem je určené oplocené dětské hřiště s umělým povrchem. Najdeme na něm 2 multifunkční domky, houpačku ve formě křesla, kolotoč nebo figury hrocha a stonožky. Atrakcí je pouze půltucet, ale na svahu se nachází více než 10 různých houpadel a houpaček. Pod těmito atrakcemi leží převážně písek. Hlavním lákadlem, které potěší děti všech věkových skupin i dospělé, je ovšem část parku vyhrazená vodním a akustickým atrakcím. Ve svahu byla vybudována soustava propojených jezírek, instalovány Archimédovy šrouby, vodní mlýnky apod. Akustické prvky zastupuje např. lodní telefon, píšťalová houpačka, kamenná harfa, akustické zrcadlo aj. V horní části parku najdete obří lanovou sestavu, rozlehlou pergolu, objekt toalet a správce areálu a netradiční posilovnu, kterou tvoří prvky jako „houpací pila“ nebo „nízký strom“. Areál využívá také solární energii (pro napájení lamp) nebo energii větru - stojí zde také vysoký stožár s větrnou růžicí. Jednotlivé atrakce jsou opatřeny vysvětlujícím textem.

Nepřehlédněte: Úprava celého areálu přišla i s daní na cca 150 000 000 Kč! Můžeme jen doufat, že areál odolá vandalům a bude sloužit, co nejdéle!

Doporučujeme: Návštěva parku je vhodná pro celou rodinu, zvláště pak pro zvídavé děti i dospělé. Mladší děti zaujmou především vodní atrakce, takže pro návštěvu je vhodné zvolit slunečný den a nezapomenout ručník!

Sociální zařízení: Voda ano, WC ano.

Občerstvení: Nedaleko autobusové zastávky Plaňanská najdete restauraci a pizzerii jako rychlé občerstvení.

Doprava: Stanice autobusů č. 133, 163, 188 - zastávka Plaňanská. Parkování v okolních ulicích.