Popis: U stanice metra Lužiny se rozkládá rozlehlý park. Přestože je místy poněkud zanedbaný, stojí za návštěvu. Procházku můžete začít na velkém dětském hřišti (40.A). Najdete ho mezi stanicemi Lužiny a Hůrka. Leží u rybníka s hejny kačen a lysek, přímo pod tubusem metra, které je v této části trasy vedeno nad zemí, takže hřiště lze vidět i během jízdy metrem. Hřiště je moderní, kruhové a zahrnuje na 15 atrakcí - např. výkyvné točidlo Hags, multifunkční sestavu nebo 2 velké sochy z barevné keramiky. Povrch hřiště tvoří kačírek a pryžové desky, plocha je ale bez stínu.

Poté se vydejte parkem směrem k dobře viditelnému kostelu ve Stodůlkách. Po pár stech metrech se dostanete do části věnované sportu (40.B). Mezi stromy umístili asi 15 fitness a posilovacích prvků. V jejich blízkosti jsou hřiště na pétanque, hřiště na kopanou s umělým povrchem a menší neoplocené dětské hřiště. Kromě toho zde stojí objekt správce, v němž je sociální zařízení. V sezóně se zde prodává občerstvení a součástí objektu je také kuželna.

Na druhém břehu potoka uvidíte halu na badminton či tenis a basketbalové hřiště. Půjdete-li dále parkem, přijdete ke druhému rybníku s vodotryskem a nakonec se dostanete k pěknému hřišti na minigolf, které se nachází na okraji parku. Hrací hole si lze vypůjčit v kulturním domě Mlejn, cca 200 m od parku (Kovářova ulice 1615). V bezprostřední blízkosti minigolfu jsou houpačky a lezecká sestava (40.C). Prostor parku je vhodný také pro in-line aktivity a vede tudy také značená cesta pro vozíčkáře.

Nepřehlédněte: U hřiště na basketbal a sportovní haly se rozkládá plocha na tzv. discgolf. Hrát mohou všichni. Místo míčků se užívají talíře na fresbee, místo jamek jsou zvláštní koše.

Doporučujeme: Centrální park je ideální volbou pro všechny, kdo rádi sportují, neboť sportů zde lze provozovat opravdu hodně.

Sociální zařízení: Voda ano, WC ano (objekt správce)

Občerstvení: Využít lze zázemí stanice metra Lužiny nebo restauraci v KD Mlejn.

Doprava: Metro B - stanice Lužiny. Parkovat můžete v blízkosti metra.