Popis: Naši cestu můžeme začít např. v ulici K obecním hájovnám. Na jejím konci leží hájenka a u ní zoo-koutek. Nejprve uvidíte oplocený rybník s labutěmi a kachnami. Informační tabule nás poučí, čím tyto vodní ptáky správně krmit (nezapomeňte na tvrdé pečivo). Poté zahněte vlevo, půjdete podél plotu zoo-koutku, kde mají ve výběhu kozy kamerunské a v klecích několik exotických bažantů. Až si zoo-koutek prohlédnete, pokračujte po lesní cestě vpravo a vzhůru. Cca po 150 metrech uvidíte po levé straně altán, který leží na okraji louky. U altánu se rozkládá první dětské hřiště (56.A). Tvoří ho velký domek se skluzavkou, dřevěný vláček a auta, houpačka a kladina. Atrakce leží na trávě a písku. Protože se jedná o louku, nejsou zastíněné. Budete-li pokračovat po lesní cestě, na křižovatce ve tvaru písmene „Y“ se dejte doprava (vodítkem vám mohou být šipky na stromech ukazující směr k lanovému centru). Po několika stech metrech se dostanete na další rozlehlou louku, která se nachází v blízkosti koupaliště Hostivař. Na velké ploše jsou zde rozmístěny fitness prvky, dřevěné houpačky, kladina a na louce stojí i dřevěné fotbalové branky (56B.). Většina atrakcí je mimo stín.

Nepřehlédněte: Na louce (56.B) jsou vybudována 4 posezení pro táborák.

Doporučujeme: V lesoparku nedaleko hřiště (56.B) můžete navštívit unikátní lanové centrum. Překážky jsou umístěné přímo v korunách stromů. Více informací na: www.ilanac.cz/. V blízkém areálu Hostivařského koupaliště najdete několik hřišť, půjčovnu lodiček, pláže, občerstvení atd. Více na: www.hostivarskaprehrada.cz.

Sociální zařízení: Voda ne, WC ne (kromě areálu koupaliště).

Občerstvení: Nejbližší možnost představuje bistro u koupaliště.

Doprava: Autobusy 181 - zastávka K obecním hájovnám. Pokud bychom chtěli navštívit pouze druhé hřiště, koupaliště a lanové centrum, je bližší zastávka Jižní Město - autobusy č. 136, 165, 170 a 213. U lanového centra a koupaliště se nachází parkoviště (ulice K jezeru - příjezd od Hostivaře).