Popis: Na okraji Horních Měcholup, v lesoparku nedaleko přehrady, leží rozsáhlý sportovní a ubytovací areál Na Šancích. Rozkládá se na konci ulice Turínská v bezprostředním sousedství Hostivařské přehrady. Areál patří městské části Praha 15 a je tvořen hřišti na fotbal, nohejbal, volejbal (včetně plážového), minigolfem, tenisovými kurty, chatovou osadou, hotelem, restaurací a také dětským hřištěm. Dětské hřiště (57) se rozkládá za budovou restaurace a má 3 části. První tvoří dlouhá lanovka a kyvné točidlo Hags, další 2 menší oplocené plochy dohromady asi s 10 klasickými atrakcemi (multifunkční domek, houpačky, kolotoč, skluzavka, prvky k procvičení rovnováhy atd.). Na povrchu hřišť leží písek a plocha je bez stínu.

Nepřehlédněte: Areál poskytuje opravdu širokou možnost sportovního vyžití, takže si před návštěvou prostudujte webové stránky: www.nasancich.cz.

Doporučujeme: Součástí areálu je také chatová osada položená na okraji lesa. Pokud chcete, aby si děti připadaly jako na výletě a zároveň nemáte chuť vyjet mimo Prahu, představuje pronájem srubu, např. na víkend, alternativní řešení.

Sociální zařízení: Voda ne, WC ne (týká se hřiště). Toalety jsou v restauraci.

Občerstvení: V areálu je restaurace a bistro, které má vlastní dětský koutek.

Doprava: Autobusy č. 125, 240, 296 - zastávka Nové Petrovice. Parkovat lze přímo v areálu.