Popis: Centrální park rozděluje silnice na dvě nestejně velké části. V rozsáhlejší, která je vymezena silnicí a železničním náspem, najdou děti několik zajímavých míst. Dětské hřiště (70.A) je oplocené pěkným kůlovým plotem. Na povrchu z kačírku a trávy najdete asi 8 prvků - domek s kreslícími tabulemi, multifunkční sestavu, kolotoč, houpačky aj. Atrakce jsou provedeny ze dřeva. Leží bohužel mimo stín. Kousek od hřiště zaujme děti velká multifunkční sestava pojatá jako loď. Najdeme tady také stěžeň, dělo, opičí most atd. Vše také pochopitelně ze dřeva. Sestava není oplocena, na ploše leží kačírek. V této části parku bylo vybudováno i podium a stupňovité hlediště. Parkem protéká Vinořský potok a děti i dospělé jistě zaujme menší rybník. Přes park vede cyklostezka a je zde také několik posezení.

I na druhé straně silnice naleznou děti zajímavá místa. Nachází se tady neoplocené hřiště (70.B). Na povrchu z kačírku stojí houpačky, lezecká sestava a několik dalších drobných prvků. Za součást hřiště lze pokládat i několik mohutných na zemi ležících kmenů a pařezů, které pěkně zapadají do přírodního rázu areálu. Vedle atrakcí uvidíte sousoší nazvané „Rozum a cit“. Této části parku dominuje poměrně velký rybník.

Nepřehlédněte: V obou rybnících uvidíte spoustu ryb (např. japonské kapry) a hejna kačen a lysek. Nezapomeňte proto pečivo! V první popisované části parku bylo navíc instalováno několik pěkných krmítek pro ptactvo.

Doporučujeme: Kbely vděčí za svůj věhlas především letišti a Leteckému muzeu. Více informací najdete na: http://www.vhu.cz/muzea/zakladni-informace-o-lm-kbely/.

Sociální zařízení: Voda ne, chemické WC na okraji parku u ulice Železnobrodská.

Občerstvení: U zastávky autobusu najdete supermarket a několik obchodů.

Doprava: Autobusy č. 185, 202, 259, 269, 302, 375, 376, 378 - zastávka Kbely. Parkování u hřiště (70.B) nebo před supermarketem.