Popis: Dětské hřiště leží v parku na břehu Botiče. V oplocené části najdete asi tucet prvků, jako je lanovka, multifunkční sestava atd. Povrch hřiště tvoří kačírek a písek. Přestože zde roste několik stromů, stínu je málo. Na hřišti je hydrant, ovšem mimo provoz. Vně stojí altán a kašna s vodotrysky (v době naší návštěvy v srpnu 2013 také mimo provoz). Komplex dále zahrnuje hřiště s umělým povrchem na basketbal, volejbal, malý fotbal a několik prvků pro starší děti v neoplocené části parku (např. skate sestava nebo točící kruh). V areálu se nalézá také objekt správce, který půjčuje sportovní potřeby (v době naší návštěvy byl ovšem celý objekt pravděpodobně následkem povodní z jara 2013 zavřený).

Nepřehlédněte: Hřiště nabízí zajímavé pohledy na vyšehradské hradby i na Nuselský most, označovaný také jako Most sebevrahů (od otevření v r. 1973 skokem z něho ukončilo svůj život 200 - 300 lidí, údaje o počtu mrtvých se různí).

Doporučujeme: Pojedete-li 2 stanice tramvají směrem na Karlovo náměstí, můžete navštívit botanickou zahradu Na Slupi s krásnými skleníky. Příležitostně se zde konají i zajímavé výstavy (např. kaktusů, papoušků atd.). Více na: www.bz-uk.cz/.

Sociální zařízení: Voda ano, WC ano - v objektu správce. O odemčení toalet je ale nutné požádat a podle cedule za sklem správce vydá klíče pouze po zaplacení zálohy 50 Kč.

Občerstvení: Více možností (restaurace, drobné obchody) nabízí okolí stanice tramvaje - Ostrčilovo náměstí. V objektu správce lze pořídit občerstvení od 11. h.

Doprava: Tramvaje č. 6, 7, 18, 24 - stanice Ostrčilovo náměstí. Zaparkovat je nejlepší v podzemních garážích u Lidlu v ulici Na Slupi.