Popis: Ve velmi členitém terénu je umístěn jeden z nejzajímavějších a nejromantičtějších parků na území města. Na jižním svahu byla založena rozsáhlá vinice. V parku je vystavěna umělá jeskyně – grotta, najdeme zde vodní plochy, Gröbovu vilu, Viniční altán atd. V parku roste přes 120 druhů listnatých i jehličnatých dřevin, takže i v parných dnech zde panuje stín. Louky se naopak hodí k opalování. V horní části parku (u křižovatky ulic Rybalkova a U Havlíčkových sadů) se nalézá dětské hřiště (7.A). Napočítáme na něm kolem 10, vesměs klasických, atrakcí - multifunkční lezecká sestava, kolotoč a drobné prvky. Neobvyklé je houpadlo ve tvaru terénního automobilu. Povrch hřiště tvoří písek. Součástí areálu je basketbalové hřiště s umělým povrchem a tribunami. V areálu pracuje správce. Problémem pro návštěvníky může být v létě nedostatek stínu.

Pokud by děti chtěly vyzkoušet další hřiště (7.B) přibližně stejné velikosti, můžete se vypravit o několik metrů dále ke křižovatce ulic Slovenská a Francouzská (Bezručovy sady). Ústředním prvkem je velký dům s prolézacím tubusem, šplhadly, skluzavkou atd. Kromě toho lze vyzkoušet točidlo pro čtyři, houpačky atd. Na povrchu leží kačírek a stromy poskytují částečný stín.

Nepřehlédněte: Nedaleko hřiště na Slovenské ulici si povšimněte velmi neobvyklého funkcionalistického kostela z 30. let 20. století (architekt Pavel Janák), který zaujme především kostelní věží.

Doporučujeme (tentokrát pro dospělé): Máte-li rádi víno, navštivte sklípek a Viniční altán u vinohradu. Více informací: www.vinicni-altan.cz/800/uvod.asp.

Sociální zařízení: hřiště v Havlíčkových sadech - voda ano, WC ano, hřiště ve Slovenské ulici - pouze chemické WC, voda ne. Veřejné WC najdete také ve spodní části Havlíčkových sadů.

Občerstvení: Pavilon Grébovka - kavárna, v případě hezkého počasí i gril.

Doprava: Autobus č. 135, tramvaj 22 - zastávka Jana Masaryka. Možnost parkování je omezená, parkovat lze v ulici U Havlíčkových sadů, Rybalkově ulici atd.