Popis: Velké moderní hřiště „U draka“ (11.A), vhodné pro všechny věkové kategorie dětí, leží v Riegrových sadech. Zajímavé je již oplocení z latí v podobě tužek. Na rozsáhlém členitém hřišti najdeme přes 20 atrakcí. Ústřední je velké dělené pískoviště a velký domek se skluzavkami, prolézacím tubusem, hrazdami, šplhací tyčí a hlavou draka. Zajímavostí je mlžidlo u objektu správce. K dalším atrakcím náleží skluzavka - tubus na svahu, kladina, kolotoč, tabule, lezecké sestavy atd. Povrch hřiště tvoří litá guma a rostou zde vzrostlé stromy, převážně kaštany, ale většina atrakcí leží mimo stín. V povrchu hřiště jsou zabudována světla, kterými lze večer prostor osvětlit.

Cca 200 m od hřiště můžeme z ulice U Rajské zahrady vstoupit do upraveného parku - Rajské zahrady (11.B). Je zde arboretum a na svahu byla vytvořena vodní soustava s  říčkou a jezírkem. Lavičky jsou často umístěny pod pergolami obrostlými popínavými růžemi. V areálu je několik zajímavých míst i pro děti. Nejmenším je určeno hřiště ve spodní části parku. Hřiště má umělý povrch a stromy poskytují částečný stín. Jsou tady 2 pískoviště, kladina, houpačky (jedna pro nejmenší), domek s dvojskluzavkou atd. Ideální je, že těsně vedle hřiště lze posedět pod slunečníky na terase kavárny. Větší děti a dospělí pak mohou využít hřiště na házenou a malý fotbal, u kterého je krátká atletická dráha, 2 pingpongové stoly s kovovými síťkami a moderní posilovnu pod širým nebem, tvořenou asi 10 stroji.

Nepřehlédněte: Hřiště v Rajské zahradě bývá od 9:30 do 11:30 h rezervované pro mateřskou školku a kavárna je v pracovních dnech mezi 12:00 a 14:00 h zavřená (otevírá od 10:00 h).

Doporučujeme: Navštivte oba areály, protože se skvěle doplňují.

Sociální zařízení: Hřiště „U draka“ - voda ano, WC ano; hřiště v Rajské zahradě - voda i WC jsou k dispozici v kavárně v bezprostřední blízkosti dětského hřiště.

Občerstvení: V Riegrových sadech hned u hřiště je velká restaurace s venkovním posezením. V Rajské zahradě je kavárna s terasou, slunečníky a velkým dětským koutkem.

Doprava: Tramvaje č. 5, 9, 26 - zastávka Husinecká, nebo č. 11 a 13 - zastávka Vinohradská tržnice. Parkování v okolních ulicích – možnosti omezené.