Popis: Nepřehlédnutelnou dominantou je ústřední hrací prvek ve tvaru věže, která kopíruje ve zmenšeném měřítku nedalekou vodárenskou věž. Věž je spojená se skluzavkou, sítěmi, šplhadly a lanovkou. Kromě toho najdeme v komplexu dalších více než 10 prvků - houpačku „hnízdo“ a různá jiná houpadla. Zajímavé je, že většina z nich (včetně stojanů na kola) je vyrobena ze dřeva. Povrch hřiště tvoří litá guma. Areál obklopují vzrostlé stromy, ale většina atrakcí je mimo stín. V samostatné části se nachází velká trampolína ve tvaru obloukové střechy a hřiště na basketbal nebo malý fotbal. Na hřišti také stojí domek správce a toalety. U správce si lze vypůjčit míče. Před vstupem je úvaziště pro psy.

Nepřehlédněte: Na dohled u stanice tramvaje si povšimněte originální vodárenské věže a srovnejte její podobu s replikou na hřišti.

Doporučujeme: Vzhledem k tomu, že hřiště je součástí sportovního komplexu, jeho návštěva je vhodná i pro rodiny se staršími dětmi.

Sociální zařízení: Voda ano, WC ano.

Občerstvení: V bezprostředním okolí je několik restaurací, včetně indické. Na Vinohradské ulici můžete navštívit pizzerii vybavenou dětským koutkem.

Doprava: Tramvaje č. 10 a 16 - stanice Vinohradská vodárna. Možnost parkování v přilehlých ulicích. Stání ale bývají obsazená.