Popis: Dětské hřiště (62.A) se rozkládá v parčíku u konečné autobusu č. 223. Tvoří ho tři části. První je oplocena vyšším kovovým plotem. Děti tu najdou asi tucet atrakcí. Několik houpaček, houpadel a točidel, dřevěnou lezeckou sestavu, malý domek ve formě slona se skluzavkou, opičí most a větší domek s tobogánem. Povrch pokrývají pryžové desky a plocha je bez stínu. Na louce vedle se rozkládá multifunkční areál. Kromě klasických atrakcí - delší lanovka, houpačky a fitness prvky, tady najdete i několik atrakcí netradičních. Je zde např. kyvadlo se zavěšenou pneumatikou, několik velmi silných zavěšených lanových „klád“, které slouží k procvičení rovnováhy nebo pavoučí sítě. Na své si tak přijdou děti všech věkových kategorií. Nejmenší třetí část areálu představuje malé, nízkým dřevěným plotem oplocené, hřiště se skluzavkou a kolotočem.

O několik set metrů dál v parku, u stanice autobusu Divadlo Horní Počernice, leží další, menší, hřiště (62.B). Tvoří ho drobné atrakce jako dřevěné domky, skluzavka a houpadla. Nezastíněný povrch pokrývá tráva, mulčovací kůra a pryžové desky. Toto hřiště lze doporučit, pokud se chystáte do divadla.

Nepřehlédněte: Divadlo Horní Počernice hraje také dětská představení. Více na: www.divadlopocernice.cz.

Doporučujeme: Vystoupíte-li stanici nad Černým Mostem - zastávka Chvaly, můžete si projít areál opravené Chvalské tvrze, kde se konají pravidelné výstavy pro děti i dospělé. Více informací na: www.chvalskyzamek.cz.

Sociální zařízení: Voda ne, WC ne.

Občerstvení: V blízkosti hřiště 62.A možnosti občerstvení chybí. Restauraci a pizzerii najdete v areálu Chvalské tvrze, kavárnu pak přímo v divadle nebo v areálu čerpací stanice u divadla, kde v jezírku zahradního posezení můžete obdivovat i okrasné ryby.

Doprava: Autobusy č. 223 a 296 - zastávka Ratibořická (pro hřiště 62.A), pro návštěvu hřiště 62.B a divadla využijte autobusy č. 221, 303, 304, 344, 353 a 354 - zastávka Divadlo Horní Počernice. Pro návštěvu Chvalské tvrze můžete použít všechny uvedené autobusy a vystoupit na stanici Chvaly. Parkovat lze v okolí hřišť nebo v areálu Chvalské tvrze, kde je placené parkoviště.