Popis: Dětské hřiště (60.A) najdete na konci ulice Strážní, ovšem na opačném konci, než lokalitu Židovské pece. Hřiště se rozkládá na poměrně velké ploše, na níž roste hodně stromů, včetně stříbrného smrku. Protože hřiště obklopuje vysoký plot a areál je členitý, výborně se hodí také ke hře na schovávanou. Povrch hřiště je kombinovaný - písek, tráva a pryžové desky. Stromy poskytují částečný stín. K hracím prvkům náleží multifunkční domek se skluzavkou, šlapací kolotoč, 4 houpačky (z toho 2 pro velmi malé děti), houpadla, rozlehlé pískoviště, lanová pyramida a stěžeň. V areálu je menší písková sportovní plocha.

Nepřehlédněte: V lesoparku Na Krejcárku (konec ulice Za žižkovskou vozovnou) najdete na louce lesní hřiště s dřevěnými prvky (60.B). Kromě houpaček, vláčku, autíček, zde najdete domek se skluzavkou nebo točidlo.  Na povrchu roste tráva a plocha není zastíněna.

Doporučujeme: V bezprostřední blízkosti hřiště 60.A se nachází areál DDM Praha 3 - Ulita. Kromě pronájmu sportovišť si v recepci lze vypůjčit talíře na fresbee. Ty pak můžete využít na pěkném hřišti na discgolf, které leží na okraji lesoparku, hned pod areálem DDM.  Discgolf mohou hrát všichni. Místo jamek jsou nainstalovány zvláštní koše. Hod znesnadňují mj. vzrostlé stromy. Více informací o otvírací době DDM najdete na jejich webu: www.ulita.cz/.Pro ty, kteří rádi plavou, pak doporučujeme návštěvu krytého a venkovního bazénu Pražačka. Více na: www.prazacka.cz/bazen.php.

Sociální zařízení: Voda ano - hydrant, chemické WC

Občerstvení: U tramvajové zastávky Strážní se nachází několik restaurací i drobné obchody. Restauraci najdete také v areálu plaveckého stadionu.

Doprava: Stanice tramvají č. 1, 9, 11 - zastávka Strážní. Parkování možné u DDM Praha 3 - Ulita.