Popis: Vystoupáte-li po schodech na Vrch sv. Kříže, poznáte jedno z nejhezčích pražských hřišť (14.A). S kočárkem se dostanete k hřišti cestou traverzující po svahu. Hřiště je moderní a zahrnuje asi 15 atrakcí. K nejzajímavějším patří velká dřevěná lokomotiva se dvěma vagónky. Atmosféru železnice podtrhuje návěstí a další prvky. Ve svahu jsou 2 kovové skluzavky a k vyhledávaným atrakcím patří herní sestava pojatá jako loď.  V letních měsících najdete stín v altánu a pergole. Hřiště je oploceno, povrch tvoří písek a kačírek. Pokud vás hřiště omrzí, pokračujte po svahu vzhůru a zanedlouho dojdete k hřišti pro malé děti (14.B). Výhodou tohoto hřiště je, že leží pod stromy, takže i v parném dni zde najdete stín. Vedle jsou také 2 pingpongové stoly. Máte-li děti starší, navštivte hřiště (14.C). Od hřiště 14.A, jděte vzhůru po svahu a zahněte první cestou doprava.  Děti zaujme především velmi dlouhá kovová skluzavka. Hřiště není oplocené a tvoří ho převážně dřevěné prvky rozvíjející obratnost - opičí dráha, několik lezeckých sestav atd. Povrch hřiště tvoří kačírek. Roste zde několik stromů, ale stínu je bohužel málo. Kovovou skluzavku tak alespoň částečně zastiňuje maskovací plachta.

Nepřehlédněte: Těsně pod vrcholem kopce je vyhlídkové místo s informační tabulí.

Doporučujeme: V komplexu hotelu Olšanka na Olšanském náměstí provozují sportovní centrum pro veřejnost s posilovnou, bazénem, saunou, hřištěm na badminton atd. Více na: www.hotelolsanka.cz/sport/.

Sociální zařízení: Voda ano (vně hřišť 14.A a 14.B), WC chemické pouze u hřiště 14.A.

Občerstvení: Nedaleko hřiště (14.A) stojí dřevěný stánek a posezení, kde nabízejí hlavně nápoje. Otevřeno bývá až odpoledne a jen za pěkného počasí. Na Olšanském náměstí jsou pizzerie, cukrárna a několik restaurací.

Doprava: Tramvaje č. 5, 9, 26, autobusy č. 136 a 175 - zastávka Olšanské náměstí. Na Olšanském náměstí je několik malých parkovišť.