Popis: Nejlepší bude, pokud půjdete ulicí Strážní, až narazíte na park. V parku u konce ulice leží 2 hřiště (59.A a 59.B). Hřiště (59.A) se jmenuje Židovské pece 2. Na převážně pískové ploše nerostou stromy, takže chybí stín. Dominantní atrakci představuje mohutná lanová osmiúhelníková sestava - oktagon. Kromě toho tu najdete pouze několik drobných prvků. Cca 50 m od něj leží hřiště (59.B) - Židovské pece 1, určené spíše mladším dětem. Na poměrně velké ploše převládá písek, pod atrakcemi jsou pryžové desky a také zde chybí stín. K atrakcím patří houpačky, houpadla a lezecká sestava menší velikosti. Půjdete-li dál směrem k ulici Jana Želivského, na konci parku narazíte na malé hřišťátko (59.C) - Jilmová. Je zde pouze multifunkční sestava, skluzavka a houpadlo. Povrch tvoří písek a pryžové desky a stromy poskytují částečný stín. V parku bylo vybudováno několik posezení a u některých vysázeli růžové keře. Parkem také vede cyklostezka a byl zde vybudován malý amfiteátr s kameny.

Nepřehlédněte: Máte-li rádi tramvaje, v ulici Na Vápence se rozkládá areál Vozovny Žižkov. Občas zde pořádají dny otevřených dveří.

Doporučujeme: Popisovaná trasa se hodí především pro malé cyklisty. Nejen proto, že jednotlivá hřiště spojuje zmíněná cyklostezka, ale na konci parku směrem k ulici Ambrožova leží dopravní hřiště (59.D). Zajímavou atrakci představuje např. obrázek vlaku, který vyjíždí z tunelu a tomu přizpůsobené dopravní značení nebo funkční semafory. V areálu najdete také pískoviště, krátký opičí most či houpadlo. Pro veřejnost je hřiště otevřeno od dubna do října (14:00 – 19:00 h).

Sociální zařízení: Voda ano – hydrant - hřiště 59.A a druhý na okraji parku (blízko dopravního hřiště), chemické WC u hřiště 59.B.

Občerstvení: Na Koněvově ulici a na třídě Jana Masaryka najdete několik restaurací a obchodů.

Doprava: Tramvaje č. 1, 9, 11 - zastávka Strážní. Parkování v ulicích kolem parku, ale parkovací místa bývají plná!