Popis: Dětské hřiště (17.A) se nachází v bezprostřední blízkosti tramvajové zastávky. Děti mohou zkusit asi tucet atrakcí, jako multifunkční domek s opičím mostem a skluzavkou, hrazdy, kolotoč, houpačky nebo menší horolezecké stěny. Na povrchu hřiště je kačírek, plocha je bohužel bez stínu. U hřiště vede cyklo a in-line stezka podél řeky. Budete-li pokračovat podle budovy vodárny směrem do Braníku, dojdete za chvilku do parku, v němž se rozkládá senior park (17.B), který se ale hodí pro všechny dospělé i starší děti. Zacvičit si můžete na více než 10 moderních posilovacích strojích z kovových trubek. Na tabulích najdete návod jak správně cvičit. Vedle se nachází oplocené hřiště na fotbal a tenisový kurt. V areálu je také lanová pyramida a moderní lezecká sestava. Sportovní areál je od listopadu do března uzavřen. V ostatních měsících je otvírací doba proměnlivá: o víkendech je otevřeno od 11:00 h. V pracovní dny od 16:00 h (duben až červen), od 11:00 h (červenec a srpen) a od 15:00 h (září a říjen). Senior park je volně přístupný po celý rok.

Nepřehlédněte: Opravená budova Podolské vodárny je perlou neoklasicistní architektury. V případě zájmu si lze prohlédnout úpravnu vody. Více na: www.hkp.cz/cz/podolska-vodarna.

Doporučujeme: O pár set metrů dál se nachází plavecký stadion Podolí. Více informací na: www.pspodoli.cz/ . Nedaleko je také areál Žlutých lázní. Informace na: www.zlutelazne.cz/

Sociální zařízení: Voda na hřišti ne, pouze hydrant u senior parku, WC ne.

Občerstvení: V objektu plaveckého stadionu lze navštívit restauraci a bufet a u senior parku je restaurace.

Doprava: Tramvaje č. 3, 17, autobus č. 121 - zastávka Podolská vodárna. Možnost parkovat před plaveckým stadionem.