Popis: Dětské hřiště (77.A) se rozkládá mezi ulicemi Štúrova, Na Větrově a V pláni. Nejlepší přístup je ale z ulice Na Rovinách. Pirátské atrakce jsou neoplocené a provedené ze dřeva. Děti mohou vyzkoušet repliku pirátské lodi, záchranný člun, stožár s ochozem, kolotoč, lanovku atd. Také tu najdou sošku piráta a dělo. Na povrch navezli kačírek, bohužel zde chybí stín. Vedle se rozkládá také malé oplocené hřiště pro nejmenší - dva dřevěné domky, skluzavka, houpadla a menší sportovní plácek, na kterém byly v době naší návštěvy (podzim 2013) dvě malé kovové branky. Budete-li mít čas, na druhé straně ulice Štúrova, za budovou supermarketu, najdete 2 další dětská hřiště (77.B). Obě jsou situována podél delší strany jednoho panelového domu, mezi ulicemi Ružinovská a Hurbanova. Dominantu hřiště prvního představuje opravdu mohutná mnoho úhelníková lezecká sestava z plastu a sítí, spojená se skluzavkami. Sestava není oplocena, na povrchu leží kačírek. Vedle se rozkládá malé oplocené hřišťátko pro nejmenší s několika drobnými prvky. Hřiště druhé je oplocené. Na povrchu, kde je položen kačírek nebo roste tráva, najdete multifunkční sestavu s tabulí na kreslení, několik houpaček, lezecký prvek, domek se skluzavkou atd. Nejatraktivnější bude pro děti kovová troj-skluzavka na svahu. Výhodou tohoto hřiště je částečné zastínění.

Nepřehlédněte: Nedaleko za tzv. Modrým pavilonem se rozkládá hřiště na kopanou s umělým povrchem.

Doporučujeme: Před blízkou Thomayerovou nemocnicí často hostují cirkusy. Pokud tam vaše děti rády chodí, zkuste zjistit, zda tam nějaký právě nevystupuje.

Sociální zařízení: Voda ne, WC ne.

Občerstvení: V areálu Modrého pavilonu se nachází obchody a nedaleko supermarket.

Doprava: Autobusy č. 113, 189, 215, 331, 333 - zastávka Sídliště Krč nebo autobusy č. 106, 113, 121, 139, 189, 196, 215, 293, 331, 333 - stanice Zálesí. Parkování je možné v ulicích v blízkosti hřišť.