Popis: První hřiště (75.A) je situováno mezi Jižní spojkou a ulicí Kremnická. Dětské hřiště se skládá ze dvou částí. Malé oplocené pouze s pískovištěm a jedním domkem pro nejmenší a z rozlehlejší, neoplocené. Zde najdete asi tucet prvků - lanovou pyramidu, multifunkční sestavu v podobě lodi, domek s počítadlem, několik typů houpaček, houpadla a děti jistě zaujme vlak. Na povrchu leží písek a hrací plocha je bez stínu. Většina atrakcí je provedena ze dřeva. Hned vedle se rozkládá hřiště s umělým povrchem, brankami a basketbalovými koši. O několik set metrů dál se nachází Roztylské náměstí. Také zde najdete dětské atrakce a sportoviště (75.B). V malé oplocené části je skluzavka, houpadla a točidla, v části neoplocené větší lanová pyramida, skate prvek a další drobné atrakce, tentokrát z plastu. Pod atrakcemi je umělý povrch a chybí tu stín. Ve spodní části náměstí se rozkládá hřiště s umělým povrchem a jedním košem na basketbal. V horní části náměstí vás možná zaujme „Kostel Svaté Anežky české“ postavený ve 30. letech 20. století.

Nepřehlédněte: Areál 75.A leží v těsné blízkosti Jižní spojky. Provoz sice neuvidíte (silnice je vyvýšená), ale slyšíte.

Doporučujeme: Návštěva obou areálu je vhodná pro rodiny s mladšími i staršími dětmi. Mladší budou nadšeni z hřišť a starší ze sportoviště. Nezapomeňte proto míč!

Sociální zařízení: Voda ne, chemické WC - areál 75.A.

Občerstvení: Na Roztylském náměstí se nachází kavárna, restaurace a několik obchodů.

Doprava: Autobusy č. 118, 135, 136, 170, 213, 293 - zastávka Spořilov. Parkovat můžete v blízkosti obou hřišť.