Popis: Dětské hřiště (81) je situováno mezi Kostelní ulicí a Letenskými sady, hlavní vchod je z Kostelní, ale dostanete se sem i zadní brankou z parku. Rozlehlá plocha je porostlá trávou, pod atrakcemi leží kačírek. Na okrajích hřiště rostou stromy, které poskytují částečný stín. Hracích prvků je asi 10. Dominantu představuje bezesporu mohutná lanová lezecká sestava se skluzavkou a lanová pyramida. Kromě toho zde najdete několik houpaček a menších multifunkčních sestav. Ve spodní části areálu se rozkládá rozlehlá asfaltová sportovní plocha se 4 koši na basketbal a brankami na malou kopanou. Protože se hřiště svažuje a pokrývá ho převážně tráva, není vhodné ho navštěvovat za vlhkého počasí.

Nepřehlédněte: Na okraji parku, cca 100 od hřiště, můžete obdivovat panorama Prahy. Je odtud opravdu krásný výhled a děti potěší i parníky na Vltavě. Zájemci o architekturu si mohou prohlédnout technickou památku Restauraci EXPO 58, která nás reprezentovala na Světové výstavě v Bruselu v roce 1958.

Doporučujeme: V Kostelní ulici stojí budova Národního technického muzea. Více informací najdete na: www.ntm.cz/cs/.

Sociální zařízení: Voda ano - hydrant, chemické WC.

Občerstvení: Lokalita nabízí širokou škálu možností. Nejvíce obchodů a restaurací najdete na ulici Milady Horákové, ale najíst se lze i v nedalekém Letenském zámečku.

Doprava: Tramvaje č. 1, 8, 12, 25, 26 - zastávka Kamenická nebo tramvaje č. 1, 8, 12, 17, 24, 25, 26 a autobus č. 156 - zastávka Strossmayerovo náměstí. Možnost zaparkovat je omezená - v ulicích chybí parkovací místa. Nejlepší volbou proto může být prostor u Národního technického muzea.