Popis: Stromovku tvoří rozlehlý park s hustou sítí asfaltových cest, které se hodí pro cyklistiku i in-line bruslení. Najdeme zde pár zajímavých objektů, jako Planetárium nebo Šlechtovu restauraci. Atraktivní pro děti je vodotrysk a rybníčky s hejny lysek, racků, kachen atd. Rybníky jsou propojeny. Zajímavá je i zdejší flóra - mohutné vrby nebo porosty orobince (tzv. „doutníky“). Na dvou místech parku jsou instalovány fitness prvky pro dospělé. Přímo dětem je určeno 6 hřišť. Nejhezčí najdeme blízko Planetária a říká se mu Tramvaj (28.A). Důvodem je nejznámější atrakce – dva dřevěné tramvajové vozy se skluzavkou. Hřiště je rekonstruované, moderní. Je zde lanovka, lanové pyramidy, multifunkční sestavy atd. Není oploceno, povrch tvoří kačírek. Stromy poskytují dostatek stínu.

Nedaleko leží hřiště Koníček (28.B), nazvané podle plastové sošky červeného koně. Kromě koně zde nejdete i mravenečníka nebo slona. Hřiště je menší, atrakce jsou rozptýleny mezi stromy. I dospělým udělá radost dřevěná houpačka.

Další hřiště jsou rozeseta po areálu. Na hřišti U platanu (28.C) najdete malý pohyblivý most a několik drobných prvků. Na povrchu leží kačírek a stromy poskytují dostatek stínu. V těsné blízkosti leží torzo velkého stromu, který slouží dětem jako přirozený lezecký prvek.

Hřiště U malé říčky (28.D) je na druhé straně železniční trati a tvoří ho velká lezecká soustava s lany propojených provazových jehlanů. Podél cesty jsou navíc rozesety fitness prvky. Není třeba vracet se stejnou cestou. Budete-li pokračovat pár set metrů směrem k Bubenči, přijdete k druhému podchodu pod železniční tratí a zakrátko dorazíte k hřišti U psí louky (28.E). Zaujme především díky lanovce, krásné louce vhodné k pohybovým aktivitám a blízkým fitness prvkům.

Rozlehlé, byť ne zrovna nové, je oplocené hřiště Kaštánek (28.F) na okraji parku. Je rozděleno do tří částí. První je pro malé děti s klasickými prvky (kolotoč, skluzavky, tabule), druhá pro větší, kde atrakce rozvíjí obratnost na atrakcích jako kladina, lanová pyramida nebo lezecká stěna, a třetí tvoří menší fotbalové a basketbalové hřiště s umělým povrchem. V areálu hřiště je také objekt správce a toalety.

Nepřehlédněte: V orientaci nám pomohou přehledné mapy instalované na několika místech před vstupy do parku. U rybníků a dalších objektů najdeme také informační tabule. V bezprostřední blízkosti Šlechtovy restaurace funguje v sezóně informační centrum a od 11:00 h také půjčovna koloběžek, elektrokol, skateboardů, pomůcek pro různé hry či potřeb pro piknik (více na: www. slechtovka.com/).

Doporučujeme: Na okraji Stromovky lze podle zájmu navštívit několik objektů. K nejzajímavějším patří Planetárium (www.planetarium.cz/), Mořský svět na Výstavišti s největšími akvárii v ČR (www.morsky-svet.cz/) a muzeum moderního umění ve Veletržním paláci (www.ngprague.cz/cz/5/sekce/veletrzni-palac/). A pokud se chcete projet historickou tramvají č. 91, máte o víkendech možnost. Vyjíždí ze zastávky Výstaviště Holešovice.

Sociální zařízení: Voda a WC pouze na hřišti Kaštánek. Toalety najdete u Šlechtovy restaurace nebo v restauraci u hřiště Tramvaj. Po parku jsou navíc umístěna chemická mobilní WC.

Občerstvení: U hřiště Tramvaj je poměrně drahá restaurace s venkovním posezením a grilem. Další možností je stánek u Šlechtovy restaurace.

Doprava: Tramvaje č. 12, 17, 24 - zastávka Výstaviště Holešovice. Před Výstavištěm je parkoviště.