Popis: Nejznámější je pochopitelně jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad světa. Kromě stovek druhů zvířat tady najdeme také atrakce pro děti. Většina atrakcí je umístěna v dolní části ZOO (33.A). Vyzkoušejte např. dětskou tramvaj č. 11 nebo se osvěžte v malých potůčcích u prodejny suvenýrů nedaleko hlavního vstupu. U dolní stanice lanovky leží dětský areál s domácími zvířaty, dětské hřiště s dřevěných prvků, kulatý bazének s mostem nebo dřevěná loď a hlediště. V horní části ZOO u výběhu bizonů se rozkládá menší hřiště (33.B), kde si děti mohou mj. vyzkoušet pohyblivý most, lezecké prvky s lany atd. U pavilonu Indonéská džungle lze využít kovovou skluzavku - tobogan.  Děti se mohou projet po zahradě na ponících nebo dětským vláčkem. Podrobné informace o zahradě naleznete na: www.zoopraha.cz/cs/.

V bezprostřední blízkosti hlavního vstupu do ZOO se rozkládá rozlehlý areál barokního Trojského zámku. Jeho zahrady patří k nejkrásnějším v Praze. Děti by mohlo zaujmout bludiště. Buď menší z keřů vysokých cca půl metru nebo rozlehlé ve spodní části zahrady, které tvoří stěny z habrů vysokých několik metrů. V tomto bludišti najdeme také vodní soustavu. Kromě zahradních prvků zde můžeme obdivovat fontány a sochy.

Třetí zahradou je botanická. Tvoří ji dva celky. Rozlehlý skleník Fata Morgana a venkovní zahrady s vinicí svaté Kláry.

Nepřehlédněte: Navštívit všechny zahrady v jednom dni je prakticky vyloučené, takže prohlídku je vhodné rozložit do 2 dnů.

Doporučujeme: Protože rostliny nebývají pro děti příliš atraktivní, prohlídku botanické zahrady spojte s  výstavou (např. živých motýlů na jaře) nebo akcemi pro děti, které botanická zahrada pořádá (den dětí, čarodějnice apod.). Informace na: www.botanicka.cz/hlavni-stranka.html?page_id=95.

Sociální zařízení: Voda ano, WC ano (platí pro všechny zahrady).

Občerstvení: Nejvíce možností nabízí zoologická zahrada a její okolí. Připravte se ale na to, že ceny ve stáncích rychlého občerstvení jsou vysoké!

Doprava: Autobusy č. 112 a 236 - stanice Zoologická zahrada. Protože zejména o víkendech a svátcích bývají autobusy přeplněné, doporučujeme využít autobusy č. 102 a 144 od metra Kobylisy - stanice Na Pazderce. Pohodlně pak můžete sejít lesoparkem k botanické zahradě podle směrových ukazatelů „Fata Morgana“. Parkování je možné před zoologickou zahradou, ale o víkendech a svátcích bývá parkoviště často plné.