Popis: Výlet začneme v Thomayerových sadech, které se táhnou podél jednoho z vltavských ramen a potoka Rokytky. Sady vede naučná stezka, které se říká Školní, protože ji vymyslely děti z nedaleké ZŠ. Je opatřena 20 informačními tabulemi a dostaneme se po ní k dětskému hřišti (32.A). Je oplocené, na louce, s několika drobnými prvky. Hned vedle stojí nepřehlédnutelná atrakce - mohutná replika pirátské lodi sloužící jako prolézačka. Kousek dál si můžeme prohlédnout protipovodňovou soustavu z betonových kesonů a železných vrat. Druhé hřiště (32.B) je nedaleko v ulici U Rokytky.  Na podzim r. 2011 zde proběhla rekonstrukce a rozšíření o další prvky. Nyní se zde nachází asi 10 prvků, kterým dominuje velká multifunkční sestava v podobě „hradu“. Malé výtvarníky jistě zaujme také několik tabulí určených k malování. Na povrch hřiště je navezen písek a kačírek, většina plochy je bez stínu. Součástí komplexu je také nevelké asfaltové hřiště s košem na basketbal a cca 2,5 metrů vysoký umělý pahorek se stupy na lezení. Od vstupu do parku je hřiště vzdálené cca 400 m - směr Zenklova ulice. Obě hřiště spojuje cyklostezka, která vede podél toku Rokytky a Vltavy.

Nepřehlédněte. Před vstupem do Thomayerových sadů uvidíme po pravé ruce menší vrch a upravený park. V něm můžete obdivovat barokní (Libeňský) zámek, který hrál několikrát významnou roli v našich dějinách.

Doporučujeme: Na vltavském rameni jsou hejna vodních ptáků, takže nezapomeňte pečivo. A pokud se na návštěvu vypravíte na podzim, doporučujeme sáček na kaštany. Děti jich v Thomayerových sadech najdou opravdu hodně.

Sociální zařízení: Voda ne, WC ne.

Občerstvení: U vstupu do sadů je stánek - fast food nebo v Zenklově ulici je pizzerie s dětským koutkem a modelem Libeňského zámečku.

Doprava: Metro B, tramvaje č. 1, 3, 8, 10, 12, 16, 25, autobusy č. 109, 140, 185, 302 - stanice Palmovka. Parkování možné u závory před vstupem do Thomayerových sadů.