Popis: V Malé Chuchli u Branického mostu leží menší, převážně travnaté zrekonstruované dětské hřiště (48.A). Výhodou je, že atrakce (multifunkční sestavy, houpačky atd.) jsou mezi stromy, takže zde najdete částečný stín. Součástí komplexu je také menší sportovní hřiště s umělým povrchem a jedním basketbalovým košem. Až hřiště děti omrzí, vraťte se pod železniční podjezd (trať Praha - Plzeň), kde uvidíte žlutou turistickou značku. Po ní se vydejte vzhůru do Chuchelského háje. Cesta, zejména v první fázi, prudce stoupá. Budete procházet převážně listnatým lesem. Trasu provází informační tabule naučné stezky. Asi po kilometru dojdete k hájence, kde je pro všechny připravená odměna - opravdu velký zoo-koutek. Žije zde několik desítek druhů zvířat, např. rys, mufloni, lišky, mývalové, sovy, kuny atd. Pěkně provedené jsou informační cedule. U hájenky uvidíte také dětské hřiště (48.B) tvořené dřevěnými prvky a u malého stánku dostanete občerstvení (viz níže). Od hájovny pokračujte dál po žluté. V lese nejprve narazíte na 2 malá lesní hřiště s drobnými prvky (48.C) a cca po 500 m se dostanete k louce, kde si v překrásném prostředí louky a modřínového háje mohou děti vyzkoušet lanovku, lezecké prvky, pobýt v dřevěném týpí a dospělí a starší děti mají k dispozici široký výběr fitness prvků, jako hrazdy, překážkovou dráhu apod. (48.D). U každého prvku uvidíte piktogram, který znázorňuje, k čemu slouží. K dispozici jsou také altánky. Žlutá značka pokračuje do Velké Chuchle (necelé 2 km). Cesta je asfaltová, mírně klesající, vhodná i pro kočárky.

Nepřehlédněte: Trasa z Malé Chuchle je vhodná pro zdatnější děti. Pokud ale pomůžete předškolákům zvládnout stoupání k hájovně, cestu k lesním hřištím už zvládnou určitě sami.

Doporučujeme:  Vezměte s sebou suché pečivo, v zoo-koutku to ocení.

Sociální zařízení: Voda ne, WC ne.

Občerstvení: Základní věci lze koupit u benzinové pumpy vedle zastávky autobusu. Asi 100 m od ní směrem k Velké Chuchli je pizzerie a vedle malá restaurace. U hájovny je od 12:00 h možnost občerstvení, ovšem pouze o víkendech a za hezkého počasí. Ve Velké Chuchli (u stanice autobusu Starochuchelská) najdete potraviny a menší pizzerii.

Doprava: Autobusy č. 129, 241, 244, 314, 318 - stanice Malá Chuchle. Pro návrat autobusy č. 172, 244 - stanice Velká Chuchle nebo Starochuchelská.